Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

IDĄ ŚWIĘTA

Opublikowano: piątek, 19, grudzień 2014 23:2219. XII. 2014 r. w I LO im. Władysława Jagiełły odbyło się przedświąteczne bożonarodzeniowe spotkanie.
W pierwszej  części spotkania przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu  dokonali  podsumowania grudniowych akcji charytatywnych, w których brali udział uczniowie oraz pracownicy I LO.


 Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego  odczytała list z życzeniami świątecznymi (nadesłany na ręce Pani Dyrektor) panaTadeusza Sławeckiego , Sekretarza Stanu Ministerstwa Edukacji .list
 Następnie Pani Dyrektor Edyta Fidecka, nawiązując do popularnych tradycji bożonarodzeniowych, wygłosiła okolicznościowe przemówienie oraz złożyła całej społeczności szkolnej świąteczne życzenia.
Kolejnym punktem programu był spektakl słowno – muzyczny pod tytułemOpowieść prawie wigilijna wystawiony przez młodych aktorów z klasy II c. Temat Opowieści… to historia zamożnego młodego człowieka, który żyje w świecie wartości materialnych, kocha pieniądze i dobrą zabawę. Bohater nie zważa na wartości duchowe, wyśmiewa się z tradycji świątecznych, nie akceptuje ludzi mających inne poglądy.Beztroska kończy się w  momencie rodzinnego bankructwa. Opuszczony przez ,, przyjaciół”, zamyka się w sobie, odrzuca pomoc dziewczyny, której na nim zależy. Przed ostateczną  klęską ratuje go tajemnicza nieznajoma
( Anioł? Duch Bożego Narodzenia? ), uświadamiając bohaterowi, że nie może żyć ciągle sam, nienawiścią
i pogardą odpowiadając na życzliwość i miłość.
Przedstawienie zostało gorąco przyjęte przez zgromadzoną na sali publiczność. Po spektaklu młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Uroczystość przygotowała klasa II c pod opieką p. Doroty Matysiak, nauczycielki języka polskiego oraz
p. Jacka Wojciechowskiego, pedagoga szkolnego.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie