Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Jagiellończycy czytają powieści Tolkiena

Opublikowano: czwartek, 28, marzec 2019 13:07


                        „W pewnej norze ziemnej mieszkał sobie pewien hobbit”.
                                                                                         Hobbit, czyli tam i z powrotem

     W poniedziałek 25 marca 2019 r. Jagiellończycy przenieśli się w świat baśni J.R.R Tolkiena. 25 marca obchodzony jest Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Święto powstało z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (Tolkien Society). W świecie tolkienowskich powieści data 25 marca to także święto, bo właśnie tego dnia obchodzono Upadek  Saurona i zakończenie wojny o Pierścień.
     Z tej okazji Biblioteka Szkolna, przy udziale  Samorządu Uczniowskiego, zorganizowała dla uczniów kilka atrakcji. W czytelni została przygotowana wystawa poświęcona twórczości J.R.R. Tolkiena.  Można tu było zapoznać się z życiorysem pisarza, ale też w ciszy oddać się lekturze Hobbita czy Władcy pierścieni oraz obejrzeć album Świat Tolkiena. Śródziemie: postacie i miejsca. Podczas przerw uczniowie  słuchali  nadawanych przez  radiowęzeł fragmentów powieści. Został również zorganizowany konkurs „Odgadnij zagadkę”, który polegał na odgadnięciu zagadki „zadanej” przez Golluma lub Bilbo Bagginsa. Zwycięzca w nagrodę otrzymywał słodki upominek.  
     Dzień Czytania Tolkiena w I LO zorganizowali uczniowie: Julia Wojewoda, Klaudia Humin, Julia Łusiak, Kacper Konofał  oraz panie Katarzyna Nowacka i Tamara Koterwas.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie