Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Kolejny sukces humanisty z Jagiełły!

Opublikowano: czwartek, 24, styczeń 2019 22:08


 

     Decyzją Komitetu Okręgowego Olimpiady Historycznej, Adrian Kostrzanowski, uczeń klasy IIIB, został wytypowany do etapu centralnego.
     Olimpiada Historyczna ma charakter zawodów indywidualnych, realizowanych w trzech etapach (szkolny, okręgowy i centralny), zróżnicowanych pod względem wymaganego od uczestników zakresu wiedzy i umiejętności.
     12 stycznia 2019 r. na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie  odbyły się pisemne eliminacje okręgowe. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Kołodziej i Adrian Kostrzanowski. W tej części uczniowie pisali wypracowanie na jeden z 6. tematów, ustalonych przez Komitet Główny dla wszystkich okręgów i obejmujących następujące specjalności: 1) starożytność, 2) średniowiecze, 3) epoka nowożytna, 4) historia XIX wieku – do 1918 r., 5) historia XX wieku – po 1918 r., 6) historia parlamentaryzmu w Polsce. Eliminacje pisemne trwały 180 minut.
     Do eliminacji ustnych zawodów II etapu zostali zakwalifikowani uczniowie, którzy z pracy pisemnej uzyskali ocenę co najmniej dobrą. Adrian otrzymał z wypracowania ocenę bardzo dobrą.

19 stycznia 2019 r. odbyły się eliminacje ustne. W części ustnej zawodów nasz uczeń otrzymał również ocenę bardzo dobrą, tym samym znalazł się w gronie 16. osób, które zostały wytypowane do etapu centralnego. Ostateczną decyzję podejmie Komitet Główny.
    Olimpiada Historyczna daje uczniom możliwość zwolnienia z matury z historii i tym samym uzyskania 100 % punktów.  Opiekunem Adriana jest p. Anna Patejuk, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w I LO.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie