Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

STUDNIÓWKA 2019

Opublikowano: wtorek, 15, styczeń 2019 08:24


                                                           „Miej czas na Pracę, to cena sukcesu.
                                                           Miej czas na Myślenie, to źródło potęgi.
                                                           Miej czas na Zabawę, to sekret młodości!"

 

     Studniówka to wyjątkowe wydarzenie w kalendarzu każdego maturzysty. Oznacza ono, że tylko symboliczne 100 dni oddziela trzecioklasistów od egzaminu dojrzałości.
Tegoroczny Bal Studniówkowy odbył się  12 stycznia 2019 r., w nastrojowym lokalu Magnum Bonum w Krasnymstawie.      
Uroczystość  rozpoczęła się częścią oficjalną, którą z wdziękiem poprowadzili: Agata Mazurek z klasy III C i Szymon Marciniec z klasy III A. Poproszona o zabranie głosu,  dyrektor I LO, pani Edyta Fidecka życzyła wszystkim maturzystom dobrej zabawy, jednocześnie podkreślając, jak ważne zadanie do spełnienia czeka ich już wkrótce. Pani Fidecka podziękowała wszystkim nauczycielom i wychowawcom klas trzecich za ich wysiłek dydaktyczny i wychowawczy, wyraziła również wdzięczność za pracę wszystkich rodziców, którzy przyczynili się do organizacji Studniówki 2019.  
     Następnie głos zabrali: Wicestarosta  Krasnostawski, pan Marek Nowosadzki oraz Przewodnicząca  Komitetu Organizacyjnego, pani Bernadetta Ruszniak. Przemówienia były niezwykle podniosłe. Pan  Nowosadzki  życzył rodzicom tegorocznych maturzystów, aby zawsze byli tak dumni ze swoich dzieci, jak  podczas uroczystego studniówkowego wieczoru, pani Ruszniak zaś gorąco podziękowała  rodzicom za współpracę i życzyła wszystkim udanej zabawy.


     W następnym punkcie uroczystości  przedstawiciele klas trzecich, wręczając bukiety kwiatów, podziękowali dyrekcji i wychowawcom za wszelką pomoc, zrozumienie i wsparcie w procesie edukacji. Szczególne podziękowania dedykowano również pani Marcie Grzywnie za przygotowanie pięknych układów poloneza i za jej wielką cierpliwość podczas wielogodzinnych prób tanecznych.
     Po uroczystych słowach: „Poloneza czas zacząć…” każda z klas pięknie zaprezentowała przygotowane wcześniej figury słynnego staropolskiego tańca.  Prowadzący zaprosili również nauczycieli i uczniów do walca, w którym maturzyści i ich pedagodzy zaprezentowali się znakomicie! Podczas tej studniówki błyskom fleszy nie było końca! Uczniowie z wielką przyjemnością pozowali do pamiątkowych zdjęć indywidualnych i grupowych,  serdecznie zapraszając do wspólnych fotografii  nauczycieli i rodziców!
     Po wyśmienitej kolacji zabawa taneczna rozpoczęła się na dobre. Żaden maturzysta nie myślał  wtedy o tym, co czeka go za sto dni! Nikt nie  rozmawiał  o lekturach i zadaniach, bowiem był to czas wytchnienia od codziennych obowiązków. Wszyscy świetnie się bawili, a radosna atmosfera udzieliła się również nauczycielom i rodzicom, którzy chętnie przyłączali się do wspólnego tańca. Nie zabrakło „belgijki” i tradycyjnych „kaczuszek”, odtańczonych w szerokim kręgu bawiących się na parkiecie osób. Kiedy ogłoszono koniec imprezy, rozbawione pary z żalem opuszczały salę balową, chcąc zatrzymać ten piękny czas.
     Bal Studniówkowy Anno Domini 2019 z pewnością na długo pozostanie w naszych sercach i pamięci!

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie