Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Katarzyna Dudek stypendystką Prezesa Rady Ministrów!

Opublikowano: czwartek, 13, grudzień 2018 21:37


 

                                                           Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia.
                                                                                        Seneka Młodszy

     10 grudnia 2018 r. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019. Z dumą informujemy, że wśród wyróżnionych uczniów znalazła się Katarzyna Dudek, uczennica klasy IIIB I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie.
    Dyplomy z rąk Pana Przemysława Czarnka, Wojewody Lubelskiego, Pani Agaty Gruli, Dyrektora Generalnego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Pani Teresy Misiuk, Lubelskiego Kuratora Oświaty odebrało 230 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Pan Wojewoda oraz Pani Kurator do gratulacji i życzeń skierowanych do młodzieży, dołączyli podziękowania dla dyrektorów, nauczycieli, organów prowadzących szkoły oraz rodziców i opiekunów za troskę, zaangażowanie, stworzenie odpowiednich warunków oraz pokierowanie rozwojem tych zdolnych młodych ludzi.

W gali wzięli udział także przedstawiciele lubelskiego środowiska akademickiego, organów prowadzących i samorządów, a także dyrektorzy, nauczyciele, rodzice i opiekunowie nagrodzonych uczniów. Uroczystość uświetnił występ Zespołu Tańca Jazzowego BALLO z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie, który zaprezentował oryginalny taniec Wdzięczni za niepodległość związany z obchodzoną w tym roku 100. rocznicą odzyskania niepodległości.
     Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest jednemu uczniowi z każdej szkoły średniej kończącej się maturą, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.
Katarzyna Dudek, uczennica I LO, która spełniła wszystkie powyższe wymagania, miała przyjemność wygłosić podziękowanie w imieniu obecnych na uroczystości stypendystów. Zwróciła się do zebranych z następującym przesłaniem:
     Szanowni Państwo,
    Na wstępie pragnę zaznaczyć, że udział w dzisiejszej uroczystości jest dla mnie bardzo dużym wyróżnieniem. Widok wielu zdolnych, młodych ludzi na tej sali niejednego napawa nadzieją na lepszą przyszłość naszego społeczeństwa, naszej małej ojczyzny i naszego kraju.
    Chciałabym serdecznie pogratulować wszystkim nagrodzonym uczniom, szczególnie moim rówieśnikom, których już za pięć miesięcy czeka egzamin dojrzałości. Nasza praca, zaangażowanie i niekiedy wyrzeczenia już teraz zostały w pewnym sensie docenione, ale musimy pamiętać, że jest to dopiero początek – że prawdziwą satysfakcję da nam spełnione dorosłe życie, którego Wam wszystkim życzę.
Jak powiedział Seneka Młodszy, "Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia". Niech te słowa prowadzą nas ku dorosłości, ku nowym celom i nowym granicom, jakie postawi przed nami przyszłe życie.
     Szanowni Państwo, my, uczniowie województwa lubelskiego czujemy się wdzięczni, że w czasach, gdy wiedza i wykształcenie bywają niedoceniane i bagatelizowane, nie zapomniano o jakże istotnej dziedzinie życia – o edukacji.
     Stypendia nam przyznane są nie tylko zaspokojeniem części wydatków przeznaczonych na pomoce naukowe, wyposażenie techniczne i podręczniki, ale i nagrodą - zapewnieniem, że nasze zaangażowanie ma sens oraz motywacją do dalszej pracy. Jeszcze raz dziękujemy!
    Dla nas, uczniów nagrody czy stypendia to nie tylko satysfakcja, ale i ogromne zobowiązanie. Zdajemy sobie sprawę, że komu wiele zostało dane, od tego wiele wymagać będą.
Niech słowa naszej wdzięczności wyrażone będą obietnicą: Będziemy starali się, by nie zawieść pokładanych w nas nadziei, by nigdy nie stracić młodzieńczego zapału i by w przyszłości podejmować wyzwania nie dlatego, że są one łatwe, ale dlatego, że są trudne.
Dziękujemy bardzo!

Katarzynie, która jest chlubą naszej szkoły, życzymy jeszcze wielu sukcesów nie tylko naukowych!!!

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie