Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Wieczór wróżb andrzejkowych w Internacie.

Opublikowano: środa, 12, grudzień 2018 22:48


   

     Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie dowodem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wychowankowie naszego Internatu spotkali się 29 listopada 2018 r., w wigilię Świętego Andrzeja, aby pół żartem, pół serio uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej ich przyszłości. Od dawien dawna w noc św. Andrzeja młode dziewczęta zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Chłopcy, ciekawi tego, co ich w życiu spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.


    Przewodnicząca sekcji kulturalnej, Patrycja Opalińska, przybliżyła swoim koleżankom i kolegom  bogatą tradycję i obrzędowość tego święta. Wiele radości i uśmiechu sprawiły wszystkim wspólne wróżby, a w szczególności lanie wosku. Listopadowe wróżenie w wykonaniu mieszkańców naszego Internatu oraz wychowawców dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Przyszłość przepowiedziana zgodnie z tradycyjnymi wróżbami niejednego wprawiła w niekłamane zdumienie!

                                                                                           Sekcja kulturalna

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie