Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Film ,,Powidoki” w ramach projektu NHEF

Opublikowano: poniedziałek, 03, grudzień 2018 11:17


     27 listopada 2018 r. uczniowie naszego liceum wzięli udział w drugim już seansie filmowym w ramach projektu ,,Nowe horyzonty edukacji filmowej”. Tym razem oglądaliśmy film Andrzeja Wajdy pt. ,,Powidoki”. Ostatnia produkcja w filmografii słynnego reżysera opowiada tragiczną historię życia polskiego malarza - Władysława Strzemińskiego. W tę rolę wcielił się charyzmatyczny Bogusław Linda. Aktor w bardzo sugestywny sposób odzwierciedlił duchowy dramat artysty, walczącego z narzucaną sztuce ideą socrealizmu. Strzemiński do końca pozostaje wierny własnej estetyce artystycznej!


      Twórcy filmu zadbali o drobiazgowe przeniesienie na ekran realiów Polski Ludowej, jednocześnie skupiając się na istotnym autorytecie sztuki w życiu społecznym. Rozbudowana problematyka filmu zwraca również uwagę na ważną rolę rodziny w życiu człowieka. Produkcja wzbudza w odbiorcy wielkie emocje, uświadamia, jak ważną sprawą jest wierność własnym poglądom, ideałom…
     Projekt edukacji filmowej, w którym uczestniczymy, niewątpliwie rozwija jego uczestników, uwrażliwiając  na sztukę  i poszerzając ich horyzonty myślowe.
     Koordynatorem projektu jest p. Ewa Magdziarz, liderka Filmoteki Szkolnej w II LO im. C.K. Norwida w Krasnymstawie
     Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w następnych projekcjach!

                                                           Natalia Surma, kl. II a 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie