Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Humaniści z Jagiełły poszerzają swoją wiedzę z zakresu Konstytucji RP

Opublikowano: czwartek, 29, listopad 2018 13:15


     22 listopada 2018 r. uczniowie klas Ic oraz IIb ( o profilu humanistycznym) mieli przyjemność uczestniczyć w niecodziennej lekcji wiedzy o społeczeństwie.  W związku z Tygodniem Konstytucji naszą szkołę odwiedziła p. Olga Krzyżanowska, adwokat. Pani mecenas objaśniła najważniejsze pojęcia dotyczące konstytucji, a także zachęciła młodzież do wspólnej pracy. Uczniowie, działając w kilkuosobowych grupach, mieli za zadanie przedstawić pozytywne i negatywne aspekty funkcjonowania Polski w Unii Europejskiej. Następnie prowadząca szczegółowo objaśniła pojęcia zgłoszone przez licealistów oraz zaprosiła ich do wspólnej dyskusji. Po tej części młodzież mogła zadać interesujące ją pytania, dotyczące zagadnień z dziedziny prawa i wiedzy o społeczeństwie.
     Serdecznie dziękujemy pani mecenas za obecność w naszej szkole, taka nietypowa forma lekcji bardzo nam się podobała!

                                                                                  Kinga Malec, kl. II B

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie