Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości… w Jagielle!

Opublikowano: wtorek, 27, listopad 2018 10:21


     Od 12 do18 listopada 2018 r. I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły włączyło się w realizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Jest to projekt organizowany od 2008 r. w ponad 150. krajach świata, także  w Polsce. Podczas ŚTP organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i spotkania, pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki. W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości od kilku lat nasza szkoła bierze udział w programie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, pn. Otwarta firma. Celem programu jest promocja wśród uczniów aktywnych postaw wobec życia i podejmowania własnych inicjatyw, a także wsparcie świadomego rozwoju młodzieży.
     Szkolnym koordynatorem warsztatów i spotkań uczniów z przedstawicielami lokalnych firm i instytucji była nauczycielka podstaw przedsiębiorczości, p. Sylwia Wójcik-Wilkołazka.

Licealiści uczestniczący w spotkaniach z właścicielami lokalnych firm:
- Centrum Bezpieczeństwa Informatycznego – p. Radosława Szymaszka,
- SANLIFE Centrum Zdrowego Stylu Życia – p. Karoliny Hukiewicz,
- Implantik – p. Macieja Korta,
- Niepublicznego Pogotowia Ratunkowego KOMFART Sp. z o.o.,
mieli możliwość zapoznania się z zasadami zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz działaniami marketingowymi. Podczas warsztatów prowadzonych przez przedstawicieli Santander Bank Polska S.A. oraz Banku Spółdzielczego w Krasnymstawie i Banku Spółdzielczego w Izbicy  uczniowie mogli poznać szeroko rozumiane kwestie finansowania działalności gospodarczej oraz rodzaje produktów bankowych.  
Natomiast podczas spotkań z p. Weroniką Kasprzak, przedstawicielem Młodzieżowego Centrum Kariery oraz p. Krystyną Starczewską - Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów, młodzież zapoznawała się z etycznymi aspektami prowadzenia własnej firmy oraz formami zawierania umów przez konsumenta, a także obowiązkami i zakresem odpowiedzialności sprzedawcy.
                                                    ~~~~~~~~~~
     13 listopada 2018 r. uczniowie klasy III a wzięli udział w spotkaniu z dyrektorem Centrum Bezpieczeństwa Informatycznego, p. Radosławem Szymaszkiem. Celem spotkania było przedstawienie uczniom zasad bezpieczeństwa danych w sieci, sposobów ochrony danych osobowych oraz konsekwencji wynikających z ich nadużycia.
Bezpieczeństwo w sieci dla każdego z nas jest niezwykle ważne. Bardzo często słyszymy o różnych sytuacjach, w których jest ono naruszane oraz wykorzystywane w sposób niedozwolony.
     Dzięki tym zajęciom uczniowie mogli dowiedzieć się od prowadzącego, w jaki sposób można uniknąć zagrożeń związanych z niewłaściwym zabezpieczeniem danych. Licealiści zostali także poinstruowani w zakresie prawidłowego zabezpieczenia urządzeń elektronicznych używanych na co dzień.
                                                                             Daniel Ciepłowski, kl. IIIA

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie