Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Jest taki dzień ...

Opublikowano: piątek, 19, grudzień 2014 22:16


 

Czas świąt Bożego Narodzenia to czas radości pokoju i składania życzeń. Wchodząc w świąteczną atmosferę 17.12.2014 r. młodzież internatu I LO po raz kolejny spotkała się przy wigilijnym stole. Przygotowany przez wychowanków krótki program artystyczny wprowadził wszystkich w podniosły
i radosny nastrój.

Po występie, pani dyrektor Edyta Fidecka i kierownik internatu, pani Małgorzata Pasierkiewicz życzyły, aby magiczna noc wigilijnego wieczoru przyniosła spokój i radość, świąt spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz pomyślności i szczęścia w Nowym Roku 2015. Po odczytaniu Ewangelii przez wychowanka Karola Ścibaka i błogosławieństwie udzielonym przez księdza Adama Musiela przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń, którym nie było końca.

Dzięki wysiłkom wspaniałych pań kucharek na stole pojawiły się tradycyjne, wigilijne potrawy. Skoro była Wigilia, nie obyło się bez kolęd, którym akompaniował pan pedagog Jacek Wojciechowski. Uroczystość zgromadziła prawie wszystkich mieszkańców internatu, dlatego przy tej okazji zostały wręczone nagrody dla laureatów rozgrywanych niedawno konkursów. Były to:
    Konkurs na najpiękniejszy wiersz o tematyce przemijania (1 miejsce - Maryla Rewerska, 2 miejsce - Aleksandra Prychodko)
    Konkurs „Ze sportem na Ty” (1 miejsce - Rafał Wójcik, 2 miejsce - Dariusz Bobel, 3.miejsce - Weronika Zalichta)
    Turniej piki siatkowej (1 miejsce - Magdalena Pawłasek, Dariusz Bobel, Adrian Pałys, Bartłomiej Borzęcki, Kamil Modzelewski, Łukasz Koziej)
    Semestralny konkurs „Czysty pokój” (1 miejsce - Monika Wilczyńska, Paulina Wal; 2 miejsce - Agata Opalińska, Eliza Cimek; 3 miejsce - Weronika Zalichta, Dominika Gilowska) Nagrodzone zostały także pokoje wyróżniające się.
    Konkurs na najładniej udekorowany świąteczny pokój (1 miejsce - Maryla Rewerska, Eliza Cimek)
Nagrody jak co roku ufundowała dyrekcja szkoły, za co serdecznie dziękujemy.

Ten szczególny wieczór pozwolił mieszkańcom na chwilę zadumy i refleksji. Był też okazją do podziękowania młodzieży za hojne wsparcie akcji charytatywnej organizowanej przez Młodzieżową Radę Internatu na rzecz byłego wychowanka, a obecnie pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej. Za zebrane pieniądze zostały zakupione i wysłane dary rzeczowe.

Młodzieżowa Rada Internatu

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie