Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Nietypowa lekcja w ramach projektu: „Let me tell you a story”

Opublikowano: sobota, 17, listopad 2018 23:34


     6 listopada 2018 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli 8. krajów europejskich (Łotwy, Rumunii, Cypru, Węgier, Macedonii, Litwy, Czech i Polski) – uczestników seminarium: „Let me tell you, how to tell the story”, dotyczącego historycznego projektu:  „Let me tell you a story”, który został opracowany przez zamojskie stowarzyszenie HEureka Generator w ramach programu Erasmus+.
     Ów projekt miał już swoje cztery serie w latach 2015-2018.  W tym czasie  udało się spotkać i porozmawiać ze świadkami ważnych wydarzeń historycznych: więźniami obozów koncentracyjnych, partyzantami z czasów drugiej wojny światowej, zesłańcami na Sybir oraz ofiarami czechosłowackiego reżimu komunistycznego.


     Tym razem uczestnicy seminarium spotkali się, aby opowiedzieć o swoich działaniach w ramach tego projektu oraz rozpropagować metodę „żywej lekcji historii” wśród społeczności szkolnej. Nasza szkoła chętnie zgodziła się wziąć udział w tym przedsięwzięciu, dzięki któremu młodzież miała okazję poznać wyżej wspomnianą metodę, polegającą głównie na przeprowadzeniu wywiadu z uczestnikami czy tez świadkami ważnych wydarzeń historycznych. W nietypowych zajęciach wzięły udział klasy: III a, III b oraz II b  (grupa humanistyczna). Podczas spotkania uczniowie mogli również dowiedzieć się więcej na temat międzynarodowych wymian młodzieżowych, organizowanych w ramach  europejskiego programu Erasmus +.
     Spotkanie mogło być zrealizowane dzięki współpracy naszej szkoły z zamojskim stowarzyszeniem HEureka Generator.

                                                                                            Monika Kwiecień


 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie