Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Ogólnopolski sukces uczennicy I LO!!!

Opublikowano: środa, 07, listopad 2018 13:28


     5 listopada 2018 r. Katarzyna Dudek z klasy IIIB ( nasz szkolny i wojewódzki mistrz ortografii - nie tylko polskiej! ) wzięła udział w IX Ogólnopolskim Dyktandzie Młodych, zorganizowanym przez Koło Edytorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W zmaganiach konkursowych brało udział około 200 uczestników!
Z przyjemnością informujemy, że Katarzyna Dudek, jedyna uczennica reprezentująca szkoły powiatu krasnostawskiego, została laureatką II miejsca!!!


     Konkurs miał na celu upowszechnianie wiedzy na temat poprawnego używania języka polskiego jako języka narodowego, troskę o dobrą znajomość języka polskiego wśród młodzieży, zwrócenie uwagi na fakt, iż poprawna pisownia jest pożądaną formą skutecznego przekazu informacji oraz efektywnych kontaktów społecznych, wykształcenie w uczestnikach nawyku pisania zgodnie z przyjętymi regułami, wyrabianie w uczestnikach poczucia odpowiedzialności za słowo pisane, zachęcenie młodych osób do poszerzania swoich kompetencji językowych, dbanie o poprawność językową wypowiedzi oraz podejmowanie wysiłku na rzecz pielęgnowania języka polskiego.

Uczennicy i jej nauczycielce j polskiego, p. Annie Kosmowskiej serdecznie gratulujemy!!!
Czekamy też na dalsze sukcesy utalentowanej humanistki.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie