Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Poetyckie spotkanie z historią

Opublikowano: sobota, 27, październik 2018 19:22


     16 października 2018 r. recytatorzy z Jagiełły, Julia Łusiak (II b) i Jakub Bielawski (IIa), uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu kulturalnym. Mowa o Ogólnopolskim Konkursie Recytatorsko – Krasomówczym „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów”. Etap wojewódzki odbył się w IV LO im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie. Konkurs ten przybliża uczniom poezję młodej dziewczyny z Lublina, która w czasie II wojny światowej została aresztowana i wywieziona do obozu w Ravensbruck, gdzie zginęła w zbiorowej egzekucji (18 kwietnia 1942 roku).


     Poezja Grażyny Chrostowskiej to bardzo trudna, lecz wielce wzruszająca twórczość. Nasi reprezentanci wykazali się niezwykłą wrażliwością na słowo poetyckie i chociaż nie sięgnęli po najwyższe laury, planują wziąć udział w kolejnej edycji tego konkursu.

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie