Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Spotkania z Wolontariuszami AIESEC

Opublikowano: wtorek, 09, październik 2018 13:59 


     I Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie od wielu lat współpracuje z międzynarodową organizacją  AIESEC. W tym roku odwiedzili nas wolontariusze: Khaled z Algierii i Leonardo z Brazylii. Już w niedzielę, 30 września przyjechali do internatu, gdzie zostali mile przywitani przez wychowawczynie i mieszkańców.
    Codziennie od poniedziałku do piątku ( 1.10. – 5.10.2018 r. ) każda klasa miała z wolontariuszami zajęcia na języku angielskim, dzięki czemu poznawaliśmy kraje, miasta pochodzenia wolontariuszy, tradycyjne potrawy, ubiór, muzykę. 

Nasi goście opisywali też swoje zajęcia zarobkowe i studia. Leonardo opowiedział nam również o najbardziej znanym na całym świecie karnawale w Rio de Janeiro. Khaled, miłośnik piłki nożnej mówił nam o tym sporcie z wielką fascynacją.
Po lekcjach razem z wolontariuszami graliśmy w tenisa stołowego, rozmawialiśmy na rożne luźne tematy. W czwartek postanowiliśmy zabrać Khaleda, by pograć z nim w piłkę nożną na boisku, gdzie uczył nas trików piłkarskich np. triku o interesującej nazwie dookoła świata.
     W piątek po wspólnym obiedzie pożegnaliśmy się z nowymi przyjaciółmi. Wraz z moją koleżanką, Patrycją odprowadziłyśmy wolontariuszy na przystanek autobusowy. Leonardo i Khaled pojechali do kolejnej szkoły opowiadać o sobie, czyli propagować wielokulturowość i tolerancję…

                                                       Uczestniczka spotkań, Joanna Turczyńska 2b

     AIESEC  is the world's largest non-profit youth-run organisation that enables students to travel all over the world and teach and learn about foreign cultures.  This year AIESEC volunteers from Algeria - Khaled and from Brazil - Leonardo visited us. From Monday to Friday students had activities with them. We got to know a lot about their countries, their traditional food, customs and traditions. Leonardo told us about the most popular carnival in the world in Rio de Janeiro. While Khaled talked about his favourite sport- football. WE HAD A GREAT TIME WITH THEM AND WE WILL NEVER FORGET MEETING THE BOYS.

                                                                        Asia i Patrycja, kl.2b

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie