Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

W trosce o bezpieczne grzybobranie!

Opublikowano: wtorek, 02, październik 2018 13:56


      

     26 września 2018 r. młodzież I LO im. Wł. Jagiełły  zwiedziła wystawę  grzybów  jadalnych, niejadalnych i trujących  oraz uczestniczyła w szkoleniu z zakresu profilaktyki zatruć grzybami. Wystawę i zajęcia zorganizowali pracownicy PSSE w Krasnymstawie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Wicestarosta Krasnostawski, p. Henryk Czerniej, zaś szkolenie młodzieży z  krasnostawskich szkół  prowadziły panie : Monika Brzyszko - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krasnymstawie z uprawnieniami klasyfikatora grzybów i  Beata Błaszczak - wieloletnia specjalistka w dziedzinie grzyboznawstwa.

 


     Na wystawie zostały zaprezentowane grzyby z lasów powiatu krasnostawskiego i Podkarpacia. Zwiedzający wystawę uczyli się identyfikacji grzybów jadanych i ich trujących sobowtórów oraz uzyskali wiele cennych porad odnośnie grzybobrania, ale też przygotowania grzybów do spożycia i radzenia sobie w sytuacji zatrucia. By uniknąć tragicznych pomyłek, sympatycy grzybobrania zostali zaproszeni do korzystania z bezpłatnych porad grzyboznawcy i klasyfikatora grzybów w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krasnymstawie przy ul. Sikorskiego 3a.

     Do sympatyków  grzybobrania, miłośników przyrody  i pięknej fotografii skierowano  także ofertę II edycji Konkursu fotograficznego: „Grzyby skarby natury”,  przygotowaną przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie w partnerstwie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie, Zarządem Okręgowym Ligi Ochrony Przyrody oraz Lubelską Szkołą Fotografii w Lublinie.
Zachęcamy do udziału w konkursie!

Regulamin i załączniki znajdują się pod linkiem: https://www.pssekrasnystaw.nbip.pl/pssekrasnystaw/…
                                    
                                                                                Elżbieta Kargul

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie