Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Dziewczęce zmagania z piłką nożną na Węgrzech, czyli Erasmus na sportowo!

Opublikowano: wtorek, 10, lipiec 2018 22:16


     

     Od 19 do 28 czerwca 2018 r. siedem uczennic z I Liceum im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie (Ewelina Suska, Anna Baran - I a, Kinga Malec, Aleksandra Lisiecka – I b,  Joanna Miszczak - II a, Julia Wrona i Katarzyna Muda - IIb), pod opieką nauczycielki j. angielskiego - pani Moniki Kwiecień, wzięło udział w europejskim projekcie Erasmus +, pod nazwą: „Four Four Two-Key Players with Key Competences”
    W wymianie młodzieży, która odbyła się w małej, ale za to malowniczej miejscowości Bank, położonej o 60 kilometrów od Budapesztu, uczestniczyli przedstawiciele 4. krajów europejskich: Węgier, Bułgarii, Rumunii i Polski. Projekt skupiał się na znalezieniu analogii między światem futbolu a rynkiem pracy. Celem projektu było analizowanie i rozwijanie kluczowych kompetencji przy pomocy nieformalnych metod edukacyjnych, co młodzieży niezwykle przypadło do gustu. Projekt ten przybrał formę turnieju piłkarskiego, w którym rywalizowały międzynarodowe drużyny, wyważone pod względem umiejętności oraz płci.


Zanim zaczęła się walka o zwycięstwo na boisku, zawodnicy przeprowadzili analizę swoich mocnych i słabych stron, opracowali taktykę gry, którą usprawniali w trakcie trwania turnieju. Należy również dodać, iż niezwykle istotnym elementem współzawodnictwa było włączenie do gry wszystkich uczestników, bez względu na ich umiejętności piłkarskie, jednocześnie zwracając uwagę na zachowanie zasad fair play.

    Oprócz rywalizacji sportowej oraz warsztatów na temat kompetencji kluczowych pożądanych na rynku pracy, nasze uczennice miały okazję poznać historię piłki nożnej w Europie i dowiedzieć się, w jaki sposób funkcjonują lokalne drużyny piłkarskie w krajach uczestniczących w projekcie i jak wpływają one na wspólnotę obywatelską. Wyjazd był również niezwykłą okazją do zawarcia nowych znajomości, przełamywania barier osobowościowych oraz sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Zwieńczeniem projektu była ceremonia wręczenia pucharów, medali i dyplomów.

Węgierskim organizatorem projektu było Stowarzyszenie Co-Efficient z Budapesztu:
www: egyutthato.eu, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Polski partner projektu to Stowarzyszenie HEureka Generator z Zamościa:
www:heurekagenerator.pl, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Udział w projekcie młodzieży z naszej szkoły możliwy był dzięki partnerstwu I LO im. Władysława Jagiełły z polskim partnerem projektu - Stowarzyszeniem HEureka Generator z Zamościa.
Projekt realizowano w ramach programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, sektor 'Młodzież'.
                     

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie