Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Konkurs wiedzy o Francji

Opublikowano: środa, 17, grudzień 2014 13:49


Dnia 15 grudnia 2014r. uczniowie naszej szkoły: Monika Kurpa – klasa IB, Michał Mazurkiewicz – klasa IC, Sebastian Brześciński, Iga Kwiecińska, Natalia Wójcik i Szymon Nadolski – klasa IIA, wzięli udział w X edycji konkursu „Wiedzy o Francji”, który odbył się w Gimnazjum nr 9 w Lublinie.


Celem konkursu było pogłębianie zainteresowania uczniów kulturą Francji jako jednym
z elementów kultury europejskiej. Obejmował on następujące zagadnienia: geografia, historia, regiony Francji, Paryż, kuchnia francuska, piosenka francuska, film, sport, system polityczny.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. W kategorii liceum, do rywalizacji przystąpiło 60 osób podzielonych na 20 drużyn trzyosobowych. Uczestnicy zmierzyli się z 20 zadaniami, które musieli wykonać w czasie ograniczonym do ok. 45 minut.

Niestety nie zajęliśmy miejsca na podium. Był to nasz pierwszy udział w tym konkursie - „pierwsze koty za płoty”. Teraz jesteśmy bogatsi w wiedzę na jego temat, zatem nie poddamy się i w kolejnych edycjach na pewno powalczymy z większą siłą o miejsce
w finałowej trójce.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie