Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Konkurs biologiczny, czyli „Powtórka przed maturą”

Opublikowano: wtorek, 19, czerwiec 2018 18:37     8 czerwca 2018 r. uczniowie klasy IIc: Jakub Parzymies i Marceli Pacan pod opieką p. Elżbiety Kargul reprezentowali naszą szkołę na wojewódzkim konkursie biologicznym „Powtórka przed maturą”, odbywającym się na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Była to już VIII edycja konkursu zorganizowanego przez Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS w Lublinie, Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie i III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Konkurs od lat jest adresowany do uczniów drugich klas liceów o profilu biologiczno-chemicznym. Zmagania naukowe polegały na napisaniu testu składającego się z zadań maturalnych z biologii na poziomie rozszerzonym.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością całego materiału obowiązującego do matury z tego przedmiotu, a także umiejętnością trafnego udzielania odpowiedzi. Celem rywalizacji było rozwijanie u młodzieży zainteresowań biologicznych, zachęcenie do pogłębiania wiedzy przedmiotowej, kształtowanie umiejętności ponadprzedmiotowych oraz zapoznanie uczniów z wymaganiami maturalnymi z biologii. To swoista próbka tego, co czeka drugoklasistów za rok na maturze. Uczniowie nie zawiedli! Nasz reprezentant – Marceli Pacan został wyróżniony, plasując się na V miejscu!

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie