Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Nie spal się na starcie w dorosłość!

Opublikowano: piątek, 15, czerwiec 2018 13:08


     O szkodliwości palenia papierosów powiedziano już wszystko i wiele razy, ale powtarzać wciąż trzeba! Służyć temu ma Światowy Dzień Bez Tytoniu, obchodzony 31 maja. Zainicjowana przez Światową Organizację Zdrowia akcja ma uświadamiać i ostrzegać przed zgubnymi skutkami palenia tytoniu. Tematem przewodnim Światowego Dnia Bez Tytoniu w 2018 roku jest zagadnienie zatytułowane: „Tytoń i choroby serca”.

     Z okazji Światowego Dnia Bez Tytoniu młodzież brała udział w zajęciach prowadzonych przez panią Agatę Wójtowicz, pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krasnymstawie. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się ze skutkami zdrowotnymi palenia papierosów i e-papierosów. Ponadto młodzież miała możliwość zbadania za pomocą smokolizera zawartości szkodliwego tlenku węgla w wydychanym powietrzu, zmierzenia ciśnienia krwi, a także obliczenia BMI.

                                                                                  Karolina Koman

  

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie