Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Podstępne WZW!

Opublikowano: poniedziałek, 21, maj 2018 11:24


     Nasz szkoła bierze udział w programie pod nazwą  „Podstępne WZW!”. Celem programu jest upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy na temat sposobów zakażenia wirusami HBV oraz HCV.
     Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się, jakie sytuacje mogą  wiązać  się z ryzykiem zakażenia HBV i HCV oraz w jaki sposób można się przed nimi zabezpieczyć. Ponadto zajęcia miały na celu wypracowanie u uczniów odpowiedzialnej postawy wobec własnego zdrowia, a także kształtowanie postawy tolerancji i zrozumienia wobec osób dotkniętych tymi chorobami.

     Program realizowany był przez psychologa, panią Karolinę Koman, która brała udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli Fundacji „Gwiazda Nadziei” oraz  pracowników Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych w Lublinie.
     Biorąc pod uwagę, iż w Polsce problem WZW B i C może dotyczyć  blisko pół miliona osób – działania te rodzą nadzieję na zwiększenie świadomości, a wraz za nią - wykrywalności zakażeń wirusami HBV i HCV w społeczeństwie.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie