Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Szkoła Biznesu w Jagielle!

Opublikowano: piątek, 18, maj 2018 10:00


     15 maja 2018 r. w naszym liceum odbyły się warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego, które współprowadziły panie: Karolina Koman, psycholog szkolny i Weronika Kasprzak, doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Krasnymstawie. Zajęcia adresowane były do uczniów klas drugich. 
     Podczas warsztatów młodzież grała w ekonomiczną grę planszową pt. „Chłopska Szkoła Biznesu”. Małopolski Instytut Kultury wydał grę edukacyjną osadzoną tematycznie w XVIII w.

Ówczesna społeczność andrychowskich rzemieślników tak sprawnie prowadziła swoje interesy, że handlując z całą niemal Europą - dorobiła się na tyle, by podnieść swoją wioskę do statusu miasta. Rywalizację wygrywała ta drużyna, która w ciągu 45 minut zgromadziła największy kapitał składający się z gotówki i towarów.

     Gra w atrakcyjny sposób ukazuje mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej, promuje postawę przedsiębiorczą, rozwija kompetencje społeczne graczy i świetnie integruje grupę.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie