Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Weronika Mróz laureatką Ogólnopolskiego Konkurs Matematyczno-Informatycznego "Zobaczyć Matematykę".

Opublikowano: piątek, 20, kwiecień 2018 19:21


    
     Z dumą informujemy, że Weronika Mróz, uczennica klasy trzeciej o profilu biologiczno-chemicznym została laureatką X edycji Ogólnopolskiego Konkurs Matematyczno-Informatycznego "Zobaczyć Matematykę". Jej praca zatytułowana "Matematyka zapomnianych mistrzów" została nagrodzona nagrodą III stopnia. Począwszy od roku 2014 organizatorem konkursu jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. W Jury zasiadają pracownicy Wydziału Matematyki Stosowanej AGH. Weronika zdobyła tytuł laureata tego konkursu już drugi rok z rzędu.

 Celem konkursu „Zobaczyć Matematykę” jest propagowanie matematyki za pomocą szeroko dostępnych narzędzi komputerowych, jakimi są: przeglądarki internetowe i oprogramowanie niekomercyjne. Tematem pracy powinna być wizualizacja zagadnienia związanego z matematyką, przedstawiona w atrakcyjny sposób, ułatwiający zrozumienie prezentowanych treści dzięki wykorzystaniu środków technicznych.

Po dokładnym przeanalizowaniu prac zakwalifikowanych do finału X edycji konkursu, Jury postanowiło przyznać: jedną nagrodę drugiego stopnia, jedną nagrodę trzeciego stopnia oraz trzy wyróżnienia.

W konkursie wziął udział również inny uczeń naszej szkoły, Jakub Bielawski z klasy pierwszej, który został finalistą konkursu, a jego praca znalazła się w najlepszej ósemce.

Opiekę merytoryczną nad pracami naszych uczniów sprawowała nauczycielka matematyki, pani Katarzyna Nowacka.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie