Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Wojewódzkie mistrzynie poprawności językowej z Jagiełły

Opublikowano: czwartek, 19, kwiecień 2018 22:23


 

     Katarzyna Dudek z klasy IIB  i Izabela Stasiuk z klasy IIIA to nasze   znawczynie pięknej i poprawnej polszczyzny. Humanistki z Jagiełły po raz kolejny udowodniły, że znają tajniki języka ojczystego, mają bogate słownictwo, potrafią biegle odmieniać przez przypadki nawet najtrudniejsze polskie nazwiska, nieobca jest im także znajomość polskiej ortografii i interpunkcji, a związki frazeologiczne nie mają przed nimi tajemnic.
      W VI Wojewódzkim Konkursie Poprawności Językowej – Mówię i piszę po polsku Katarzyna została laureatką pierwszego miejsca, poprawiając swój ubiegłoroczny wynik ( III miejsce), Izabela piątego.

Uczennica klasy IIB otrzymała indeks na wybrany kierunek studiów prowadzonych przez Instytut Filologii Polskiej KUL i pamiątkową statuetkę dla szkoły oraz dodatkowe wyróżnienie dla najlepszego uczestnika konkursu z powiatu. Obie uczennice uhonorowano cennymi nagrodami rzeczowymi – laptop, głośnik, pamięć zewnętrzna.
     W konkursie zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie we współpracy z pracownikiem naukowym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, panią Anną Majewską - Wójcik dziewczęta pokonały 52. uczestników z 28. szkół całego województwa! Bardzo dobre wyniki uczennic to efekt solidnej, systematycznej pracy całego zespołu: Katarzyny, Izabeli i ich nauczycielki, p. Anny Kosmowskiej.

 Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

                    Dumna z sukcesów swoich uczennic, Anna Kosmowska

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie