Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Przyszli Prawnicy z „ Jagiełły” zdobywają najwyższe laury na KUL-u! Paulina Ciechańska zdobywczynią indeksu na Prawo!

Opublikowano: niedziela, 25, marzec 2018 12:48


 

     23 marca 2018 roku w gmachu Collegium Iuridicum KUL odbył się V Konkurs „Znaj swoje prawa”. Organizatorem konkursu jest Instytut Prawa na Wydziale Prawa, Prawa Kanoniczego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Celem konkursu jest przybliżenie uczniom wiedzy z zakresu prawa oraz zachęcenie do poszukiwania odpowiedzi na zawiłe pytania prawnicze. Nagrodą główną był indeks na Prawo oraz tablet multimedialny .W tym roku uczestnicy konkursu zmagali się z prawem cywilnym.  Zagadnienia zostały przygotowane w oparciu o Kodeks cywilny, zwłaszcza z księgi trzeciej („ Zobowiązania”).

Test przygotowany został przez pracowników naukowych Wydziału Prawa. Komisja Konkursowa potwierdziła, że test był szczególnie trudny, ale uczestnicy poradzili sobie z nim świetnie. Nasze uczennice silną grupą reprezentowały liceum, a były to: Ewelina Chmielewska, Agnieszka Górna, Aleksandra Liśkiewicz, Wiktoria Zwarzyńska vel Franczak - z klasy II B  oraz Paulina Ciechańska z klasy III B.  Opiekunem uczennic była pani Anna Patejuk. Tegoroczna maturzystka - Paulina Ciechańska została laureatką konkursu i otrzymała indeks na Prawo i tablet. Paulina już jakiś czas temu zdecydowała,  że będzie studiowała prawo i to marzenie już się w zasadzie spełniło, uczennica ma zapewnione miejsce na Wydziale Prawa. Pozostałe uczestniczki konkursu zostały również bardzo wysoko ocenione i w przyszłym roku z pewnością powalczą o indeks. Szczególnie miło było nam usłyszeć od Komisji Konkursowej pod przewodnictwem prof. dra hab. Dariusz Dudka, że Liceum Jagiełły z Krasnegostawu to szkoła mistrzów, która od wielu lat kształci tak wspaniałych uczniów.  
     Na uroczystej gali dwie nasze uczennice odbierały indeksy: Paulina Ciechańska na Prawo, a Izabela Stasiuk z klasy III A na Administrację.

Serdecznie gratulujemy!

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie