Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

"It's good to be folk!" – niecodzienna lekcja języka angielskiego

Opublikowano: wtorek, 20, marzec 2018 19:21


    

    Uczniowie klasy IIc mieli bardzo nietypową, a zarazem interesującą lekcję języka angielskiego. Dwie uczennice: Katarzyna Szadura oraz Kornelia Szymańska przygotowały prezentację pt. "It's good to be folk!". Jak sama nazwa wskazuje, głównym tematem lekcji był folklor pojawiający się
w muzyce i tańcu. Dziewczęta zaprezentowały się w regionalnych lubelskich strojach ludowych, które przyciągały uwagę swoimi kolorowymi wzorami. Wyjaśniły, jak nazywają się poszczególne elementy ubioru tancerek.

Należy wspomnieć, że Kornelia tańczy w zespole pieśni i tańca ludowego "Koral". Po zaprezentowaniu licznych zdjęć i filmów ze swoich występów, uczennica zachęciła swoich rówieśników do bliższego poznania tańców ludowych. Nauczyła ich podstawowych kroków polki, cygana, osy oraz krakowiaka. Wszyscy mogli przekonać się, jak dużo energii i wysiłku trzeba  włożyć w piękne wykonanie ludowego tańca. Trzeba przyznać, że dziewczęta wspaniale wprowadziły innych w klimat polskiej tradycji ludowej. Uczniom bardzo spodobała się prezentacja, która przypomniała, jak ważne jest zachowanie kultury ludowej oraz pielęgnowanie polskiej tradycji.
                                                                             Autor: Kornelia Szymańska, kl. II C

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie