Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Dzień Patrona 2018!

Opublikowano: niedziela, 11, marzec 2018 17:53


    

     W poniedziałek 5 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się tradycyjny Dzień Patrona. Data była nieprzypadkowa, bowiem dzień wcześniej przypadała kolejna rocznica koronacji Władysława Jagiełły na Króla Polski.
     W szkole zorganizowano uroczystą akademię, w której uczestniczyli goście: starosta krasnostawski, Pan Janusz Szpak, wicedyrektor do spraw marketingu w OSM Krasnystaw, Pani Agnieszka Adamska. Nie brakowało oczywiście nauczycieli, wychowawców, pracowników administracji i młodzieży.
     W trakcie części oficjalnej Dyrektor szkoły, pani Edyta Fidecka przybliżyła sylwetkę
i dokonania naszego patrona. Pan starosta wyraził uznanie dla wszystkich osób, które tworzą klimat Liceum  za liczne sukcesy w różnych dziedzinach szkolnego życia.
     Szczególnie miłym wydarzeniem było nagrodzenie gimnazjalistów, którzy swoją wiedzą wykazali się podczas cyklu konkursów przedmiotowych organizowanych przez nasze liceum. Wszystkim młodszym koleżankom i kolegom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

Nagrody zostały również wręczone uczennicom naszego liceum, biorącym udział
w konkursie wiedzy o patronie szkoły - „Władysław Jagiełło - król Polski”:

I miejsce – Ewelina Chmielewska, klasa IIB
II miejsce – Karolina Koterwas, klasa IIIC
III miejsce – Agnieszka Fidecka, klasa IIC

     Szczególne podziękowania składamy instytucjom, które były fundatorami konkursowych nagród: Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie i Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie.
   

     Wielkim sukcesem okazała się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy II B (humanistycznej i europejskiej) pod opieką pani profesor Anny Kosmowskiej i pani profesor Doroty Matysiak. Nad dekoracją i scenografią czuwały uczennice klasy IIB (humanistycznej) pod czujnym okiem pani profesor Agnieszki Chwaszcz, całością prac organizacyjnych zajęła się wychowawczyni klasy IIB, pani profesor Anna Rycyk. Głównym operatorem dźwięku był Kuba Bielawski, uczeń klasy IA. Fotorelację przygotowali uczniowie: Iga Czwórnóg z klasy IA i Igor Pawlak z klasy IIC.
     Tradycje teatralnych fascynacji komediami Aleksandra hrabiego Fredry sięgają
w naszym Liceum jeszcze czasów międzywojnia. Nasi uczniowie kultywując ową tradycję zaprezentowali swoją interpretację sztuki Śluby panieńskie czyli magnetyzm serca. Przygotowanie strojów, charakteryzacja, dbałość o detale dekoracji, wielogodzinne próby naszej trupy teatralnej opłaciły się! Spektakl wypadł znakomicie, wszyscy szkolni aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności na naprawdę wysokim poziomie, a przy tym świetnie się bawili. Publiczność była zachwycona! Z pewnością ta kolejna udana odsłona Fredry zapisze się w historii szkoły, podobnie jak spektakl Damy i huzary sprzed dwóch lat.

W Ślubach panieńskich wystąpili uczniowie klasy II B:

  • Agnieszka Górna jako Aniela
  • Weronika Tomaszewska jako Klara
  • Ernest Kopeć jako Gucio
  • Bartosz Pawłowski jako Albin
  • Aleksandra Rękas jako pani Dobrójska
  • Adrian Kostrzanowski jako Radost
  • Arkadiusz Zdybel jako Jan
  • Aleksandra Liśkiewicz jako panna Ola

Czekamy zatem na kolejne odsłony komedii Fredrowskiej!

                           I ja tam byłam… Katarzyna Dudek z klasy IIB

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie