Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Jedziemy do Golubia - Dobrzynia po laur historyczny!

Opublikowano: poniedziałek, 12, luty 2018 09:17


     3 lutego 2018 roku w Zamościu odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy Historycznej. Celem olimpiady jest rozbudzanie zainteresowania tematyką niezwykle interesującego przedmiotu, jakim jest historia, kształtowanie i promowanie postaw patriotycznych, utrwalanie i poszerzanie wiedzy zdobytej w trakcie edukacji szkolnej, zauważenie, wspieranie i promowanie uczniów wybitnych przejawiających uzdolnienia w dziedzinie historii.
     W etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy Historycznej naszą szkołę reprezentował Adrian Kostrzanowski z klasy II b, który przygotowywał się  pod opieką p. Anny Patejuk.

 


Etap  okręgowy składał się z dwóch części:  część I obejmowała test, w którym uczestnicy udzielali odpowiedzi na 40 pytań testowych wielokrotnego wyboru w nieprzekraczalnym czasie 40. minut; w każdym pytaniu co najmniej jedna odpowiedź była prawidłowa; każde pytanie oceniane jest za 0 lub 1 pkt.  Do II części kwalifikuje się 10 uczestników, którzy uzyskali co najmniej 50 % poprawnych odpowiedzi.
Część II polegała na pracy z zadaniami otwartymi z wybranej jednej specjalizacji historycznej (starożytność, średniowiecze, nowożytność, XIX wiek, XX wiek, historia państw, historia Kościoła), były również pytania testowe za 35 pkt. oraz jedno zadanie krótkiej wypowiedzi z zagadnień programu tematycznego za 5 pkt. Na rozwiązywanie zadań w części II przeznacza się czas w łącznym wymiarze 50. minut.
       Po I części Adrian zajmował 4. pozycję, natomiast zmagania olimpijskie zakończył ostatecznie  na 3. miejscu. Przed nim etap centralny (odbędzie się pod koniec marca w Golubiu- Dobrzyniu) i możliwość zdobycia indeksów na renomowane polskie uczelnie. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

                                                                                  Anna Patejuk

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie