Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Wyjazd na Uniwersytet Medyczny

Opublikowano: niedziela, 21, styczeń 2018 13:10


    17 stycznia 2018 r. nasi uczniowie z klasy I C oraz IIC udali się na Uniwersytet Medyczny w Lublinie w ramach „Misja MED.: odkrywaM, rozumiEm, Doświadcza”.
    Podczas trzeciego już wyjazdu, odkryliśmy tajemnice, jakie skrywa chemia nieorganiczna, innymi słowy dowiedzieliśmy się o obliczach kationów i anionów.
Na zajęciach w laboratorium, w trzyosobowych grupach wykonywaliśmy barwne doświadczenia. Wykładowcy pokazali nam również kolory płomieni, jakie ukazują się podczas spalania wybranych pierwiastków.

Drugi moduł dotyczył chromatografii - metody, która łączy chemię, biologię i nauki techniczne. Uczniowie pod nadzorem wykładowców wykonali doświadczenie służące rozdzieleniu lub badaniu składu mieszanin związków chemicznych.
    Trzeci moduł szczególnie zainteresował wszystkich, gdyż był poświęcony badaniu drobnoustrojów. Zajęcia odbywały się w pracowni mikrobiologicznej. Każdy z nas miał za zadanie przygotować preparat z wybranymi bakteriami. Mimo, iż warsztaty trwały półtorej godziny mieliśmy ochotę zostać jeszcze w laboratorium.
    Wyjazd bardzo podobał się wszystkim. Mamy nadzieję, iż kolejne, planowane wyjazdy będą równie fantastyczne.

                                                   Patrycja Czub, klasa IC

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie