Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

„Fortuna kołem się toczy, prosimy o aplauz!” Jagiellończycy wśród publiczności znanego teleturnieju!

Opublikowano: czwartek, 18, styczeń 2018 19:44


   
     Wiedza z różnych dziedzin nauki, którą zdobywamy chociażby w szkole może nam się później przydać na poszczególnych etapach naszego życia. Często, chcąc sprawdzić zakres posiadanych wiadomości, rozwiązujemy różne testy, krzyżówki czy quizy. Niektórzy jednak są nieco bardziej odważni, wierzą we własne możliwości i pragną spróbować swoich sił w teleturniejach. Jednym z nich jest słynne Koło Fortuny. Program nadawany w Polsce w TVP2 od 2 października 1992 do 20 lipca 1998, następnie od 29 października 2007 do 27 października 2009, obecnie od 10 września 2017. Teleturniej podzielony jest na 7 etapów gry: runda startowa, 1., 2., 3., 4., 5.
i wielki finał (opcjonalnie rozgrywana jest runda przyspieszona lub dogrywka). Kategorie są zazwyczaj określone szczegółowo. Gracze posiadają odpowiednio przypisane kolory stanowisk: fioletowy, turkusowy i żółty, mają również własny znacznik na kole.
W każdej z rund konta graczy zerują się, a zwycięzcy każdej z nich zachowują swoją wygraną.

 

Turniej polega na losowaniu kwot na tytułowym kole, odpowiednim dobieraniu liter i odgadywaniu haseł, stanowiąc połączenie gry w wisielca i ruletkę. Każda odgadnięta litera premiowana jest kwotą pieniężną lub nagrodą rzeczową, które losuje się wcześniej, kręcąc tytułowym kołem fortuny. Na kole występują także atrakcyjne nagrody oraz kary. Zwycięzca wielkiego finału może wygrać nawet 50.000 zł lub samochód osobowy. Program jest jednym z najpopularniejszych teleturniejów w historii światowej telewizji.
     O prawdziwym obliczu wspomnianej gry telewizyjnej mieli okazję przekonać się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, którzy w dniu 12.01.2018 pod opieką pani Ewy Przybyszewskiej, pani Karoliny Koman oraz pani Krystyny Tomaszewskiej udali się do  nowoczesnego Studia ATM w Warszawie, aby wcielić się w rolę publiczności i uczestniczyć w nagraniach kolejnych odcinków popularnego teleturnieju. Już na samym początku wizyty, nasza młodzież została miło przywitana przez jednego z przedstawicieli produkcji, który zapoznał uczniów z zasadami panującymi na planie podczas audycji. Kiedy przyszedł czas na pierwsze nagranie, emocje sięgnęły zenitu, wszyscy byli ciekawi, jak to wszystko wygląda „od kuchni”. Przy współpracy z animatorem publiczności młodzież zawzięcie dopingowała uczestników programu, nagradzając ich poczynania gromkimi brawami oraz świetnie się przy tym bawiąc. Z pewnością nie zabrakło dreszczu pozytywnych wrażeń! Na nudę nikt nie narzekał, tym bardziej, że atmosferę w studiu podgrzewali znakomici prowadzący: popularny piosenkarz Rafał Brzozowski i utytułowana modelka Izabella Krzan, którzy wraz z udziałem zespołu muzycznego RBand stanowili crème de la crème dla wszystkich obecnych w sali nagraniowej. Licealiści oprócz niesamowitych przeżyć, mogli również zobaczyć, jak wygląda praca reżysera, producenta, statystów czy wizażystek oraz podziwiać wykorzystanie innowacyjnych technologii w multimedialnych pomieszczeniach. Łącznie po kilku godzinach spędzonych w kuluarach obiektu ATM udało się nagrać 4 odcinki z udziałem naszej młodzieży jako części audytorium, które już niebawem zostaną wyemitowane na antenie TVP2! Był to naprawdę niezapomniany wyjazd, pełen wspaniałych doznań. Wszyscy wrócili w iście wybornych nastrojach, aby z powrotem zabrać się do ciężkiej pracy i zdobywania wiedzy, która być może kiedyś pozwoli im zakręcić Kołem Fortuny…

                             Wasz korespondent, również uczestnik zabawy,
                                                  Kamil Dzida

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie