Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Jasełka 2017

Opublikowano: piątek, 22, grudzień 2017 13:22


    

    22 grudnia 2017 r. w naszej szkole, według corocznej tradycji, wystawione zostały Jasełka. Pod opieką p. Małgorzaty Dudy, p. Elżbiety Grzesiak oraz ks. Pawła Klępki klasa IIC przedstawiła  współczesną wersję bożonarodzeniowej inscenizacji. Hasłem przewodnim spotkania był cytat: „Kochać, jak to łatwo powiedzieć”, pochodzący z popularnej piosenki Piotra Szczepanika.
     Uczniowie, wcielając się w role aniołów i pasterzy pokazali,  w jaki sposób ludzie zazwyczaj interpretują fakt Bożego Narodzenia. Komercyjne reklamy, zmęczeni od przygotowań i porządków domownicy oraz przedświąteczny szał zakupowy okazują się tylko błędną otoczką wokół rzeczywistej istoty tego wyjątkowego czasu.

Bohaterowie z humorem wytłumaczyli publiczności, po co tak naprawdę spotykamy się przy wigilijnym stole. Dodatkowo, wykonując znane polskie kolędy oraz piosenki świąteczne uczniowie wprowadzili w całej szkole świąteczny nastrój, który sprzyjał Jagiellończykom podczas wigilijnych poczęstunków odbywających się
w poszczególnych klasach. 
  
     W tym wyjątkowym dla każdego z nas okresie, klasa IIc wraz z opiekunami pragnie życzyć całej społeczności szkolnej:
    Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia i sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku!

                                                                        Agata Mazurek, kl. 2C

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie