Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Spotkanie profilaktyczne w Internacie

Opublikowano: wtorek, 28, listopad 2017 07:22


     15 listopada 2017 r. wychowankowie naszego Internatu mieli okazję spotkać się
z pracownikami krasnostawskiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, by porozmawiać  o zdrowym stylu życia, a także o zagrożeniach, jakie niesie dla zdrowia współczesna cywilizacja.
    Panie Bogumiła Prymaczuk i Agata Wójtowicz zaproszone na to spotkanie przez  kierownika Internatu, panią Iwonę Malessę  i opiekuna sekcji naukowej, panią Barbarę Czubacką, od wielu lat chętnie dzielą się swoja wiedzą z naszymi wychowankami. Nie inaczej też było i tym razem. Pani Prymarczuk przekazała młodzieży najważniejsze informacje na temat zagrożeń wynikających z  alkoholizmu, narkomanii i nikotynizmu. Podczas ciekawego wykładu młodzież dowiedziała się, co tak naprawę znaczy zdrowy styl życia. Prowadzone były też rozmowy indywidualne, rozdawano  interesujące materiały tematyczne.


     W punkcie informacyjnym prowadzonym przez panią Agatę Wójtowicz młodzież miała okazję dokonania pomiarów wskaźników medycznych: ciśnienia tętniczego, wskaźnika BMI czy zmierzenia zawartości dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu. Warto dodać, że w czasie spotkania nasza młodzież, nakładając specjalne okulary –  narkogogle i alkogogle, mogła sprawdzić, jaki wpływ na sprawność psychomotoryczną wywiera stężenie alkoholu i narkotyku we krwi!

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie