Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Kolorowe poduchy

Opublikowano: niedziela, 26, listopad 2017 13:10


    

    Dawniej w naszej kulturze, jesienią zamiast Święta Zmarłych obchodzono Dziady. Przy okazji przygotowywania inscenizacji pt. „Dziady jesienne” pracownicy Krasnostawskiego Domu Kultury zorganizowali warsztaty z szycia poduszek w okresie od 02.09.2017r.  do 05.09.2017r.
Jednakże, by być bliżej czasów, w których obchodzono to święto, materiały były wykonane z bawełny, a do ich napełnienia użyliśmy wyłącznie naturalnych surowców: słomy, siana i szyszek. W warsztatach uczestniczyły uczennice z klasy IB: Julia Łusiak, Joanna Turczyńska, Wiktoria Duda i Kornelia Romańska. Koordynatorami tych działań byli: Andrzej Kostrzanowski, Urszula Kmieć i Marta Zorska.

 


     Pierwszego dnia zebraliśmy się w pracowni plastycznej. Każdy wybrał materiał na poszewkę do swojej poduszki. Pracownicy zaproponowali model „sako” i taki też kształt poduszek powstał. Do  ich produkcji użyliśmy maszyn poruszanych siłą naszych nóg.Dowiedzieliśmy się przy tym, jak ciężko pracowały kiedyś szwaczki i ile problemów przysparzało im  ciągle cofające się koło zamachowe.
Ostatniego dnia podszyliśmy ręcznie nasze poduszki, ciesząc się z efektów naszej pracy.
     Dzieła naszych rąk zostały przeniesione z KDK do I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Jagiełły. Ułożyliśmy je na korytarzu trzeciego piętra i zachęcamy do korzystania
z nich, by choć na chwilę odprężyć się przed następną lekcją.

                                                              Uczennice z klasy IB

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie