Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

PIERWSZY MURAL W KRASNYMSTAWIE

Opublikowano: poniedziałek, 16, październik 2017 08:44


    Na wschodniej elewacji naszego liceum zaistniał mural, który nie tylko uczcił Jubileusz 100-lecia szkoły Jagiellończyków, ale także ubogacił przestrzeń miasta. Street Art  zdobi wiele budynków na świecie
i w Polsce . Cieszy nas fakt, że zrealizowaliśmy właśnie taki niezwykły  projekt.
Pieniądze na zrealizowanie przedsięwzięcia pochodziły z nagrody, jaką otrzymał zespół uczennic reprezentujących naszą szkołę w ramach projektu ECO-MIASTO 2016. Był to konkurs pod nazwą „Zakręceni w przestrzeni”, organizowany przez Ambasadę Francji w Polsce oraz Fundację  LafargeHolcim - partner edukacyjny.        
  Zespół uczniowski w składzie: Katarzyna Dudek, Karolina Kowalska i Aleksandra Manachiewicz, wraz
z opiekunem - Panią Anną Chmielewską, opracował projekt muralu z wizerunkiem patrona naszej szkoły – Władysława Jagiełły. Pomysł został wyróżniony nagrodą specjalną za kreatywne spojrzenie na temat konkursu „Zakręceni w przestrzeni”.

 


      Z inicjatywy dyrektora szkoły, Pani Edyty Fideckiej, w kwietniu tego roku, w szkole odbyło się spotkanie z artystą plastykiem, Panem Rafałem Roskowińskim. Zajęcia miały na celu przybliżenie młodzieży tematyki związanej z portretowaniem władców oraz symboliką muralu.
     Z wielką radością informujemy, że 28 września 2017 roku zostały ukończone prace malarskie na budynku szkoły. Zapraszamy do oglądania efektów realizacji naszych planów. Mural przedstawiający króla Władysława Jagiełłę jest symbolem tożsamości naszej szkoły łączącej wiele pokoleń Jagiellończyków.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie