Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

UDANY POCZĄTEK LICEALIADY 2017/2018

Opublikowano: niedziela, 15, październik 2017 12:19


    

     Reprezentanki naszej szkoły w dobrym stylu rozpoczęły zmagania w tegorocznej Licealiadzie, wygrywając dwie kolejne imprezy. Na początek, 29 września 2017 roku, dziewczęta zajęły piewsze miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych. Biegaczki wystąpiły w składzie: Mazurek Agata, Drąg Sabina, Baran Anna, Konofał Kinga, Wrona Julia, Kulczyńska Natalia.

Chłopcy w tych zawodach ukończyli bieg na drugiej pozycji.Wystąpili  oni w składzie: Chruściel Wojciech, Dzida Kamil, Golec Krystian, Kopeć Ernest, Kornicki Patryk, Marciniec Szymon, Solan Wiktor, Szeniak Damian. Obydwa nasze zespoły awansowały do ¼ zawodów wojewódzkich, gdzie 5 października w Tomaszowie Lubelskim dziewczęta uplasowały się na V miejscu, a chłopcy na VIII.
     Liga Lekkoatletyczna to kolejne zawody tego sezonu, które odbyły się 3 października 2017r. na stadionie miejskim w Krasnymstawie. Nasze dziewczęta wywalczyły tytuł drużynowego mistrza powiatu! Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: 100m. - Gawron Martyna, Mazurek Agata, Sulkowska Natalia; 400m. - Ścibor Aleksandra, Kiszczak Paulina, Drąg Sabina; 800m. - Wrona Julia, Baran Anna, Konofał Kinga; Skok w dal - Zielińska Aleksandra, Cichosz Patrycja, Pomarańska Karolina; kula - Żydek Patrycja, Kucharska Monika, Grządkowska Monika. Lekkoatletki I LO na pięć konkurencji indywidualnych tryumfowały w trzech: 100m. - Gawron Martyna - 0:14,27, 400m. - Drąg Sabina - 1:13,97, 800m. - Konofał Kinga - 2:46,66.                                                                                                      
Chłopcy w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej drużynowo zajęli II miejsce.W konkurencjach indywidualnych pierwsze miejsca zajęli: Pawlak Igor - 100 m. - 0:11,43, ustanawiając nowy rekord szkoły oraz Szeniak Damian - 400m. – 0:58,84. Opiekę nad chłopcami sprawował Mirosław Patejuk.
     Dziewczęta z pierwszego miejsca w powiecie uzyskały awans do  półfinału wojewódzkiego Ligi Lekkoatletycznej. Te zawody odbyły się  10 paździenika 2017 roku w Zamościu. W składzie drużyny I LO znalazły się: Gawron Martyna, Cichosz Patrycja (100m.), Drąg Sabina, Wrona Julia (400m.), Konofał Kinga, Baran Anna (800m.), Sulkowska Natalia, Zielińska Aleksandra, Karauda Ewelina (skok w dal), Kucharska Monika, Żydek Patrycja, Radziej Klaudia (pchnięcie kulą). W sztafecie 4x100m. pobiegły: Cichosz Patrycja, Sulkowska Natalia, Drąg Sabina i Gawron Martyna. Nasze lekkoatletki wystąpiły pod kierunkiem Marty Grzywny. Dziewczęca reprezentacja naszej szkoły po zaciętej walce zajęła ostatecznie VI miejsce i była o krok od awansu do finału wojewódzkiego. Indywidulnie najlepszy rezultat uzyskała Kinga Konofał, która w biegu na 800 metrów uzyskała wynik 2:44,49 i ustanowiała nowy rekord szkoły na tym dystansie!

Gratulujemy i życzymy naszym sportowcom dalszych sukcesów!

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie