Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

OTRZĘSINY 2017

Opublikowano: wtorek, 10, październik 2017 12:12


     6 października 2017 r. zgodnie z tradycją naszej szkoły odbyły się Otrzęsiny klas pierwszych, zorganizowane przez klasę IIa, pod kierunkiem wychowawczyni, Pani Marii Pliszczyńskiej. Uroczystość miała na celu przyjęcie pierwszoklasistów do grona uczniów naszego liceum i ich integrację poprzez zabawę. Pierwszoklasiści zmierzyli się ze sobą w wielu turniejach wymagających od nich różnorodnych uzdolnień. Imprezę poprowadzili: Agata Kneć i Szymon Marciniec - uczniowie z klasy II a. Całość zmagań oceniało Jury w składzie:  Pani Dyrektor Edyta Fidecka (przewodnicząca), Pani Iwona Malessa - kierownik internatu,  Pani Tamara Koterwas - pracownik biblioteki szkolnej, Julia Krzyżanowska - uczennica z klasy II a i Katarzyna Dudek - uczennica  z klasy IIb (przewodnicząca szkolnego Samorządu Uczniowskiego w ubiegłym roku szkolnym).
     Klasy pierwsze zmagały się ze sobą w 8. różnorodnych konkurencjach. Główną konkurencją był przygotowany wcześniej występ, w którym pierwszoklasiści mogli zaprezentować piosenkę (składankę utworów lub utwór własny) w określonym stylu muzycznym.

Członkowie Jury oceniali kreatywność i zaangażowanie uczniów podczas  ich występu. W tej konkurencji klasy wykazały się dużą pomysłowością i Jury długo nie mogło zdecydować, który występ okazał się lepszy. Drugim zadaniem uczniów było opisanie przygotowanego  logo klasy. Obie konkurencje zakończyły się remisem!
     Kolejna konkurencja nosiła nazwę: „Jaka to melodia?”, w której uczniowie drogą losowania wybierali trzy piosenki. W tej konkurencji o włos wygrała klasa Ib!
 Znalazło się też coś dla  wielbicieli sportu. Nie zabrakło prawdziwego pojedynku
w przeciąganiu liny! Tu zmierzyli się ze sobą najodważniejsi i najsilniejsi przedstawiciele klas. Była też konkurencja polegająca na skokach w workach oraz slalom z jajkiem.
      Kolejna konkurencja była dużym wyzwaniem. Uczniowie musieli w ciągu 5 min. narysować portret swojego wychowawcy. Prowadzący  sprawdzili też precyzję wychowawców, ponieważ ich zadaniem w tym czasie były rzuty do tarczy.
     W  tegorocznych Otrzęsinach zwyciężyła klasa Ib. Obie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drożdżówki ufundowane przez SU. Przedstawiciele Samorządu rozdawali też jogurty ufundowane przez Krasnostawską Spółdzielnię Mleczarską. Na koniec tak udanej zabawy wszyscy zebrani w sali: uczestnicy
i organizatorzy zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie!
                                                                                  Organizatorzy - klasa IIA

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie