Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Kartki dla Powstańca – wychowankowie Internatu w hołdzie bohaterom

Opublikowano: czwartek, 28, wrzesień 2017 10:49


     Wychowankowie Internatu postanowili powiedzieć „dziękuję” żyjącym jeszcze Powstańcom Warszawskim, którzy w 1944 roku, przez 63 dni dzielnie walczyli  z faszystowskim okupantem. Czas składania podziękowań nie jest przypadkowy. To właśnie na początku października 1944 r., decyzją dowódcy AK, gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego podpisano akt kapitulacji miasta.
   Pod kierunkiem wychowawczyń młodzież wzięła udział
w ogólnopolskiej akcji ,,BohaterOn-włącz historię”.

Jak piszą organizatorzy jest to “projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie Powstania Warszawskiego. BohaterON ma edukować społeczeństwo, bazując na tysiącach wojennych Powstańców. Ma pokazywać nie tylko tło historyczne, ale także sukcesy, dramaty i emocje każdego z nich.”
   Organizatorzy akcji przygotowali ponad milion kartek, zachęcając do tego, by wysyłać je do żyjących jeszcze powstańców warszawskich. Wychowankowie Internatu wysłali swoje kartki do uczestników walk powstańczych 1944 roku.  Skierowali  słowa podziękowania, często bardzo osobiste, pokazując w ten sposób, że pamiętają
o historii swojego państwa i o ludziach, którzy walczyli o jego wolność. Była to ciekawa lekcja historii i promocja patriotycznych postaw naszych wychowanków.

                                                                    Młodzieżowa Rada Internatu

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie