Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Niecodzienna lekcja fizyki

Opublikowano: piątek, 22, wrzesień 2017 08:49


    

     18 września 2017 r. uczniowie z klas Ia i II a wraz z nauczycielami: Panią Teresą Atras,  Panią Martą Grzywną, Panią Anną Rycyk i Panią Marią Pliszczyńską uczestniczyli w 58. Pokazach z fizyki.
     Pokazy z fizyki są organizowane co roku  przez  Lubelski Oddział  Polskiego Towarzystwa Fizycznego Instytutu Fizyki Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej
i trwają przez cały wrzesień. Ich ideą jest popularyzacja tej niezwykłej dziedziny nauki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych interesujących,
a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazywane są zarówno doświadczenia trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu. Uczniowie obejrzeli pokazy z elektrostatyki, radioaktywności, akustyki i mechaniki.

 

      Trzeba przyznać, że owe eksperymenty fizyczne pracownicy naukowi przeprowadzają profesjonalnie, ciekawie i z nutką humoru. Dzięki temu uczniowie pogłębiają świadomość użyteczności fizyki i jej powiązań z techniką, medycyną, ekologią, życiem codziennym, a przede wszystkim z postępem i rozwojem cywilizacyjnym. Praktyczne zajęcia motywują  do głębszego poznania praw przyrody, inspirują dociekliwość i postawy badawcze, kształcą umiejętność obserwacji. Są tym ciekawsze, że uczniowie mogą w nich brać czynny udział, a dzięki temu wyrabiać przekonanie, że prawa fizyki rządzą zjawiskami w przyrodzie i życiu codziennym!
     Podczas tego wyjazdu uczniowie mieli też okazję obejrzeć interesującą wystawę prac pracowników naukowych i studentów Wydziału Fizyki.


 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie