Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Opublikowano: wtorek, 05, wrzesień 2017 11:08


                                              

                                                                  „Ziemio ojczysta, ziemio jasna […],
                                                                                Codziennie mocniej w ciebie wrastam”.
                                                                                                                W. Szymborska


    4 września  2017 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Dla uczniów oznacza to koniec wakacyjnej beztroski, a tym samym początek ciężkiej pracy i wielogodzinnej nauki.
   Dyrektor szkoły, Pani Edyta Fidecka powitała wszystkich zgromadzonych, szczególnie ciepło zwracając się do nowo przyjętych uczniów oraz zaproszonych gości. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor przypomniała zebranym, że rozpoczęcie roku szkolnego to dzień szczególny także dla polskiej pamięci historycznej. Jest to data kojarzona przede wszystkim z wybuchem II wojny światowej.

   Natomiast przybyły na uroczystość Wicestarosta Krasnostawski, pan Henryk Czerniej, dodał wszystkim licealistom otuchy, życząc wielu sukcesów edukacyjnych i zapewniając, że wszyscy świetnie poradzą sobie na polu  szkolnych zmagań.
    Organizatorem uroczystości była  klasa II c, która pod kierunkiem wychowawczyni, Pani Anny Kowalskiej, wystawiła część artystyczną, nawiązującą do najważniejszych, a zarazem najkrwawszych wydarzeń wojennych. Dziewczęta ubrane w odświętne stroje oraz chłopcy w mundurach wojskowych oddali cześć bohaterom II wojny światowej.
Zarówno w przemówieniu Pani Dyrektor, jak i  w przedstawieniu uczniów znalazły się informacje dotyczące wojennych losów nauczycieli i uczniów  I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły.
    Wyrecytowane przez artystów wiersze oraz odśpiewane piosenki, znakomicie oddawały klimat tamtego czasu i powagę kolejnej rocznicy wybuchu wojny, ale przede wszystkim wzruszały widzów i zmuszały do głębokich refleksji.
Uczniów z klasy II C wsparli swym śpiewem przedstawiciele chóru szkolnego. Obsługę techniczną zapewnił uczeń klasy II a, Michał Bojarczuk.
    Po części artystycznej wszyscy licealiści udali się na spotkania
z wychowawcami klas.

                                                                                  Agata Mazurek, kl. II C

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie