Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

„Wspomnień czar” - część artystyczna podczas uroczystych obchodów Jubileuszu Szkoły

Opublikowano: piątek, 30, czerwiec 2017 20:18


     Część artystyczna uroczystości, przygotowana przez Panie Annę Kosmowską, Annę Kowalską i Pana Edwarda Kyca, z nostalgią wspominała przeszłość szkoły. Paweł Goncikowski (absolwent, rocznik 2017) wcielił się w postać najstarszego absolwenta, który z łezką w oku opowiadał o swoich szkolnych psotach. Weronika Mróz z klasy IIC we wspaniałej stylizacji odegrała rolę przedwojennej uczennicy. Dziewczęta: Weronika Dzirba (kl.IC), Karolina Brześcińska (kl.IIC), Małgorzata Mołczan (kl.II.C) przypomniały, jak bawiła się przedwojenna młodzież. Ich niezrównany charleston bardzo podobał się publiczności.

W wojenną rzeczywistość nie tylko naszej szkoły wprowadził nas lirycznie Adam Franczak (absolwent, rocznik 2017). Rozśpiewana Monika Piotrowska z klasy IIA  przypomniała szkolne lata 50 – te w piosence „Serduszko puka…” Towarzyszyły jej nasze tańczące gwiazdy. Lata 70-te powróciły za sprawą piosenki „Już za rok matura…” w wykonaniu Wojciecha Dziedzica z klasy IA i Moniki Piotrowskiej. Przemysław Sobieszczański (absolwent, rocznik 2017) chociaż raz chciał się dowiedzieć, co to znaczy być nauczycielem. Scenka kabaretowa w wykonaniu towarzyszących mu artystów rozbawiła wszystkich do łez. Szacunek  dla nauczycielskiego trudu na zakończenie przedstawienia lirycznie wyraziły Agnieszka Górna z kl. IB oraz Klaudia Gontarz z kl. IC. W nostalgiczny nastrój wprowadziła zgromadzoną publiczność rzewna piosenka pt. „Pola zielone”, wykonana przez chór męski I LO (Wojciech Dziedzic z klasy IA, Łukasz Bojarczuk, Konrad Kalman, Kacper Mochniej, Adam Ogonowski, Wojciech Marucha, Wojciech Chruściel, Kacper Królikowski z klasy II A, Hubert Sowa z klasy I A, Jakub Sokół i  Adam Szymoniak, absolwenci 2017), pod kierunkiem Pana Edwarda Kyca. W klimat wspomnień dotyczących lat młodzieńczych wpisały dwie nostalgiczne piosenki: Walc z filmu „Noce i dnie” w wykonaniu Moniki Piotrowskiej – wokal i Julii Grabek - skrzypce  oraz „Niebo z moich stron” Seweryna Krajewskiego w wykonaniu wyżej wymienionego duetu.
 Obsługą techniczną uroczystości zajmowali się niezrównani w swoich rolach, świeżo upieczeni absolwenci: Adam Szymoniak i Radosław Lenard, wspierani przez pracowników Krasnostawskiego Domu Kultury, Pana Radosława Drzazgę, Pana Roberta Maciejewskiego i Pana Dominika Kleszko.  Autorką scenografii była znana z wielkiej kreatywności, Pani Agnieszka Chwaszcz.

Fotoreportaż dzięki uprzejmości Pana Przemysława Sarzyńskiego.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie