Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Jagiellończycy w pełnej inspiracji Łodzi

Opublikowano: czwartek, 29, czerwiec 2017 19:08


     

     Tuż przed wakacjami grupa młodzieży z naszego liceum wraz z p. Anną  Chmielewską wybrała się na wycieczkę do Łodzi.
     Zapewne niektórzy z nas będą tam studiować, więc warto było przetrzeć szlaki. Okazało się, że miasto ma wiele do zaoferowania. Zaskoczyło nas ilością atrakcji. Podróż pociągiem pozwoliła nam zobaczyć słynny już nowy dworzec -  Łódź Fabryczna. Zwiedziliśmy ulicę Piotrkowską z licznymi śladami historii Tuwima, zachwycaliśmy się łódzkimi muralami i dreptaliśmy po interaktywnych muzeach.

 

Muzeum Włókiennictwa pokazuje z rozmachem historię industrialnej Łodzi. Muzeum Kinematografii bawiło nas powrotem do bajek z dzieciństwa. Pozostałe tematy wielkich produkcji filmowych były również magiczne i prezentowane w pięknych zabytkowych wnętrzach. Stare zakłady Izraela Poznańskiego, przekształcone w ogromny kompleks rozrywkowo-handlowy: „Manufaktura”, odwiedzaliśmy wieczorami,
bo lokalizacja naszego schroniska (naprawdę europejski standard) była tuż obok.
     Mimo, że nasza eskapada trwała tylko trzy dni, to nie sposób w kilku zdaniach opowiedzieć wszystkiego. Kanały do zwiedzania „Dętka”, herbaciarnia z kotami jak w Tokio, monumentalne, bogato zdobione kamienice i duchy ze skansenu na długo zostaną w naszej pamięci!

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie