Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Przedwakacyjne zmagania konkursowe biologów z II c.

Opublikowano: piątek, 23, czerwiec 2017 08:26


     Po sukcesie naszego absolwenta, Jakuba Dudzica, który został finalistą Olimpiady Biologicznej(opiekun Pani Edyta Fidecka), ponownie wzrosło zainteresowanie Olimpiadą, mimo, że od br. zmieniły się zasady i terminarz konkursowy okazał się bardziej napięty. W roku szkolnym 2016/17 do zawodów zgłoszono 1500. uczestników z całej Polski, z naszej szkoły - 4 uczniów z klasy II c.
Sukces odniosła Paulina Kostrzanowska , która po eliminacjach I stopnia , znalazła się w zaszczytnym gronie 579.  najlepszych „biologów” w Polsce i  startowała w zawodach II stopnia na szczeblu okręgowym. Udział w II etapie wymagał złożenia  plakatu , będącego uwieńczeniem  pracy badawczej.

Organizatorzy Olimpiady pochwalili zawodników tego etapu za dobrze przygotowane prace. Paulina Kostrzanowska  dobrze napisała również test, uzyskując wysoką punktację, która jednak okazała się niewystarczająca, by znaleźć się w setce uczniów walczących w zawodach centralnych o tytuł laureata i uzyskać kuszący wpis na świadectwie maturalnym: „biologia 100%”.
Olimpiada Biologiczna wymaga dużego nakładu pracy zarówno w przygotowanie się merytoryczne, jak również w badania naukowe. Tego dzieła podejmują się  jedynie pasjonaci, a tych nie brakuje, o czym świadczą zgłoszenia  na przyszły rok i rozpoczęte już prace badawcze uczniów z  klas II c i I c.
     Uczniowie II c również chętnie i licznie przystąpili do Wojewódzkiego Konkursu „Powtórka przed maturą” organizowanego przez UMCS, LCDN i III LO im. Unii Lubelskiej. Paulina Kostrzanowska i Maciej Adamski  pokonali konkurencję w I etapie, dzięki czemu byli uczestnikami eliminacji wojewódzkich, które odbyły się  9 czerwca 2017r.
Wojewódzki  Konkurs był doskonałym sprawdzianem przygotowań do matury  oraz   rozgrzewką przed przyszłoroczną Olimpiadą Biologiczną.
Opiekunem merytorycznym uczniów była Pani Elżbieta Kargul.

Gratulujemy osiągnięć Paulinie i Maćkowi!

Trzymamy kciuki za tych, którzy wystartują w zmaganiach konkursowych w roku szkolnym 2017/2018!

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie