Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

O 100 - leciu raz jeszcze…

Opublikowano: piątek, 23, czerwiec 2017 08:03


     W 100- lecie I LO im. Wł. Jagiełły wpisała się nie tylko gala jubileuszowa, ale także inne działania organizowane przez Szkołę i Stowarzyszenie Absolwentów
i Wychowawców Gimnazjum  i Liceum. Te działania niewątpliwie łączyły pokolenia; młodzieńczy zapał uczniów szedł w parze  z wiedzą i doświadczeniem absolwentów. Uczniowie klasy 2c (biologiczno-chemicznej) wraz z nauczycielkami Panią Małgorzatą Paul i Panią Elżbietą Kargul  uczestniczyli w  konferencji medycznej  „Eskulapy Krasnostawskiej Jagiellonki” , którą zorganizowało Stowarzyszenie Absolwentów. Uroczyste spotkanie otworzyła i prowadziła Pani Urszula Hus-członek Stowarzyszenia. Swoją obecnością zaszczycili organizatorów i zebranych przedstawiciele władz powiatowych i miejskich oraz  dyrektorzy szkół.
     Konferencja skierowana była do absolwentów Liceum, przyjaciół i sympatyków szkoły oraz młodzieży szkolnej zainteresowanej proponowaną  problematyką.
W programie Konferencji znalazły się ciekawe wykłady lekarzy absolwentów.


Dr hab. n. med. Beata Matyjaszek-Matuszek, Specjalista Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii, obecnie Adiunkt w Klinice Endokrynologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Endokrynologii, Przewodnicząca Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego , wygłosiła wykład na temat  „Nowoczesne terapie w leczeniu otyłości”.

Dr hab. n. med. Marek Hus, hematolog, internista; kierownik Katedry i Kliniki Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, lekarz  SPSK 1 przybliżył temat nowotworów , wygłaszając wykład  „Chłoniak - choroba cywilizacyjna. Postępy w diagnostyce i leczeniu”.

Dr n. med. Leszek Janeczek, ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego szpitala w Krasnymstawie, przedstawił trendy  i statystyki dotyczące metod porodów „Poród naturalny czy cięcie cesarskie? Co wybrałyby kobiety?”.

    O dużym zainteresowaniu wykładami świadczyła pełna sala uczestników Konferencji i liczne pytania skierowane do wykładowców w dyskusji, która stanowiła końcową część spotkania.  Wykłady prowadzone przez specjalistów to wspaniałe  lekcje biologii i chemii ,  które nie tylko wniosły nowe informacje, ale pozwoliły ocenić stan dotychczasowej wiedzy być może przyszłych lekarzy.
Konferencja odbyła się 12.05.2017r. w Krasnostawskim Domu Kultury .

Serdecznie dziękujemy organizatorom!

Klasa IIc wraz z opiekunami.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie