Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Jubileusz 100-lecia Jagiełły – Msza Święta

Opublikowano: wtorek, 20, czerwiec 2017 20:05


      2 czerwca 2017 roku o godzinie 1000 wspólnie zgromadziliśmy się na Eucharystii sprawowanej w szczególnej intencji: 100-lecia istnienia I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie. Przewodniczył jej Ksiądz Dziekan Henryk Kapica, współcelebrantami byli księża absolwenci Liceum. Uroczystą oprawę Mszy świętej zapewnili: chór z Krasnostawskiego Domu Kultury, pod kierunkiem Pana Edwarda Kyca, emerytowanego nauczyciela muzyki I LO, lektorzy – Daniel Gowin (IC), Adam Franczak (absolwent, rocznik 2017), Weronika Tomaszewska (IB), Paulina Puchala (IIC), psalmiści - Julia Grabek (IA) i Agata Kneć (IA), Julia Wrona (IB), Milena Czerniak (IC).

W procesji darów ołtarza uczestniczyli: Państwo Anna i Mirosław Patejukowie, nauczyciele I LO, Pani Beata Wędzina i Pan Andrzej Król, pracownicy działu administracji i obsługi, Pani Krystyna Strzelczyk i Pan Kazimierz Czapek, emerytowani nauczyciele I LO, Agata Siwiec (absolwentka, rocznik 2016) oraz Szymon Antoniak (absolwent, rocznik 2017) oraz uczniowie I LO: Paulina Kowalczyk, Joanna Miszczak, Igor Pawlak, Bartłomiej Suruło, Agata Troć. Ministranci: Damian Mydlak, Hubert Sowa, Daniel Ciepłowski, Łukasz Pietrasiak, Mateusz Sawa - uczniowie klasy I A. Na zakończenie Eucharystii sprawowanej w intencji 100-lecia I LO im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie, Pani Dyrektor Edyta Fidecka podziękowała za wspólną modlitwę, za tych którzy tworzyli i nadal tworzą historię szkoły. Za absolwentów i uczniów Liceum, za wszelkie dobro, jakie dokonało się w ciągu 100 lat istnienia szkoły, za wszystko, co rozświetlało ścieżki życia i otwierało serca na prawdę i piękno, przyczyniając się do wzrostu nie tylko w wymiarze intelektualnym, ale również moralnym i duchowym.

Fotoreportaż dzięki uprzejmości Pana Przemysława Sarzyńskiego.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie