Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

„Noc Muzeów”

Opublikowano: poniedziałek, 05, czerwiec 2017 09:37


     W sobotę, 20 maja 2017 r. wolontariusze z naszego liceum (uczniowie i absolwenci) po raz kolejny włączyli się w zorganizowaną przez Muzeum Regionalne w Krasnymstawie "Noc Muzeów". Grupę tę stanowili: Natalia Sulowska, Kinga Galewska, Gabriela Nowak, Weronika Świst, Natalia Bałuka, Paulina Kostrzanowska, Kinga Radziej oraz Arkadiusz Fidecki. Pod opieką pana Marcina Wilkołazkiego młodzież pomagała pracownikom Muzeum w oprowadzaniu zwiedzających, proponowała obejrzenie konkretnych wystaw, informowała o zorganizowanych wydarzeniach, a także sprawowała opiekę nad ekspozycjami. Wykonywane przez nich prace wymagały dużego zaangażowania, ponieważ na sobotnie wydarzenie przybyło ponad 400 osób.


    Ta europejska akcja została w Krasnymstawie zorganizowana już po raz siódmy! Tym razem goście odwiedzający Muzeum, oprócz możliwości klimatycznego nocnego zwiedzania wystaw, mogli wysłuchać koncertów oraz niezwykle ciekawych prelekcji. Krasnostawska „Noc Muzeów” rozpoczęła się programem muzycznym Kwartetu Dętego Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Krasnymstawie pod kierownictwem pana Mieczysława Pawelca. Następnie w refektarzu odbyły się trzy prelekcje przygotowane przez pracowników Muzeum. Jako pierwsza wystąpiła pani Elżbieta Sobczuk z prezentacją dotyczącą badań archeologicznych przeprowadzonych w kwartale ulic: Mostowa, Czysta, Kościuszki i Zamkowa w Krasnymstawie w latach 2012-2013. Następnie pan Konrad Grochecki wygłosił wykład pt. "Rzeczy w służbie Habsburgów, czyli nie wszystko co stałe rozpływa się w powietrzu. O małej srebrnej obrączce znalezionej w Stężycy Nadwieprzańskiej". Ostatni prelegent, pan Mateusz Soroka zmierzył się z trudnym tematem, dotyczącym mechanizmów postrzegania odmienności i tolerancji (od kultury ludowej do kultury popularnej).
     Goście odwiedzający Muzeum mieli również okazję obejrzeć nową wystawę fotograficzną, ukazującą dawny Krasnystaw. Złożyły się na nią zdjęcia dwóch autorów: pana Zbigniewa Piroga oraz pana Zbigniewa Uchnasta. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wyświetlane w podziemiach archiwalne filmy związane m.in. z Krasnymstawem. Na muzealnym dziedzińcu zaprezentowała się Krasnostawska Grupa Motocyklowa "Free Wings", a gdy zapadł zmrok na ustawionej tam scenie wystąpił chełmski zespół rockowy „Rdza”.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie