Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

IT i Cyberbezpieczeństwo

Opublikowano: piątek, 26, maj 2017 11:00


    

     23 maja 2017 roku w Warszawie, podczas Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej, dwóch uczniów „Jagiełły” - Patryk Suruło z klasy II a oraz Dominik Kondraciuk z klasy IIIa, uczestniczyło w finale Ogólnopolskiego Konkursu IT i Cyberbezpieczeństwo. Nasi licealiści, aby dostać się do ścisłego finału, musieli wcześniej przebrnąć przez ogólnopolskie eliminacje, w których wzięło udział prawie 3.000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Patryk i Dominik przygotowywali się do rywalizacji pod opieką nauczyciela informatyki p. Marcina Wilkołazkiego.

Zakres tematyczny konkursu obejmował znajomość technologii internetowych i języków programowania (w tym Android, C, C++, Java, JavaScript, PHP, ASSEMBLER) oraz zagadnień dotyczących gospodarki elektronicznej i cyberbezpieczeństwa.
Poza konkursem uczniowie spotkali się z przedstawicielami firm Microsoft, IBM, BZ WBK oraz przedstawicielem Ministerstwa Cyfryzacji, z którymi rozmawiali o zaangażowaniu tych instytucji w obszarze bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz codziennej działalności na rzecz edukacji młodzieży.
Konkurs zorganizowany był przez Instytut Rozwoju Kompetencji Społecznych i Warszawski Instytut Bankowości w partnerstwie ze Związkiem Banków Polskich oraz Centrum Prawa Bankowego i Informacji.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie