Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji!

Opublikowano: czwartek, 25, maj 2017 08:34


     28 kwietnia 2017 r. uczniowie klas pierwszych pod opieką nauczyciela podstaw przedsiębiorczości, pani Ewy Domańskiej, udali się do Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Wyjście zostało zorganizowane w ramach Dnia Przesiębiorczości.
Pierwszym punktem wizyty był wykład prowadzony przez policjantów,  dotyczący specyfiki pracy w policji. Licealiści dowiedzieli się, jakie warunki należy spełnić, aby dostać się do służby policyjnej. Młodzież była  bardzo zainteresowana tematem, a chcąc dokładnie poznać tajniki tej pracy, zadawała policjantom bardzo dużo pytań.

Na koniec prelekcji policjanci zaprezentowali kilka ciekawych aplikacji na telefon, dzięki którym można w każdej chwili anonimowo zawiadomić funkcjonariuszy policji o danym incydencie, zauważonym na przykład na chodniku ulicznym. Po tak ciekawej „lekcji” uczniowie wraz z panią policjantką udali się do piwnicy budynku, w którym znajdowała się izba wytrzeźwień oraz izolatka. Następnie licealiści mogli zobaczyć konkretne stanowiska pracy w komendzie. Wszystkich uczniów najbardziej zaciekawił wydział kryminalistyczny, ponieważ praca właśnie na takim stanowisku z dnia na dzień przynosi nowe wrażenia oraz wiąże się z ogromnym ryzykiem i odpowiedzialnością.
Wszystkim uczestnikom bardzo spodobało się spotkanie z policjantami. W drodze powrotnej uczniowie z zachwytem wymieniali się swoimi spostrzeżeniami na temat pracy w charakterze policjanta. Większość z nich na długo zapamięta tę wizytę.

                                                                                        Joanna Miszczak, kl.I A

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie