Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Galeria Absolwentów Jagiełły – Stanisław Kliszcz

Opublikowano: wtorek, 25, kwiecień 2017 13:17


     W roku stulecia I LO prezentujemy sylwetki sławnych absolwentów naszej szkoły. Do ich grona możemy włączyć również pana Stanisława Kliszcza.
     „Stanisław Kliszcz mieszka i pracuje w Krasnymstawie,    z zawodu jest animatorem kultury. Fotografuje w sposób dokumentalny, portretuje miejsca sobie najbliższe, zwyczajne. Tematy zostały zarejestrowane na terenie Lubelszczyzny, głównie w miejscowościach: Orłów, Rejowiec, Stryjów,  Cyców, Krynica, Skierbieszów, Stary Zamość oraz w Krasnymstawie. Jest autorem wystawy „Brak paliwa”, a jej temat pojawił się w trakcie szukania interesujących motywów na terenie nieczynnej już bazy PKS w Krasnymstawie.

Zestaw 40 czarno-białych zdjęć próbuje uchwycić sentymentalny obraz i lokalny koloryt małych miasteczek i miejscowości. Nie jest to sucha rejestracja miejsc, ani widokówka z wycieczki czy obrazek ale próba poszukiwania indywidualnego spojrzenia. Zamiarem autora nie jest pokazywanie dramatycznych momentów, lecz melancholijnych aspektów, które można znaleźć w codziennych sytuacjach i wydarzeniach.”
   Powyższe informacje cytujemy za Aleksandrą Nizioł.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie