Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Na dalekiej Ukrainie… Śladami bohaterów „Trylogii” Henryka Sienkiewicza

Opublikowano: piątek, 14, kwiecień 2017 19:57


     Uczniowie  klasy II a - Marcela Zdybel oraz Bartosz Rogowski, pod opieką nauczyciela informatyki pana Marcina Wilkołazkiego, zajęli drugie miejsce w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną, zorganizowanym przez Instytut Filologii Słowiańskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Konkurs ten skierowany był do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa lubelskiego, a jego tematyka nawiązywała do mijającego Roku Henryka Sienkiewicza.
    Podczas przygotowywania prac  konkursowych uczestnicy musieli wykazać się znajomością dzieł polskiego noblisty oraz historyczną i geograficzną wiedzą o  tych miejscach na Ukrainie, które są powiązane z losami bohaterów „Trylogii”. Był to również dobry sprawdzian opanowania umiejętności technicznych, niezbędnych do przygotowania projektów multimedialnych.

Prace oceniane były pod kątem gruntowności zaprezentowanej wiedzy, atrakcyjności ujęcia tematu, walorów edukacyjnych, poprawności językowej, a także szaty graficznej i poprawności technicznej. Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w piątek 7 kwietnia 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie.
                                                                                  Marcin Wilkołazki

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie