Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

"Od licealisty do finansisty" – zwycięski finał

Opublikowano: wtorek, 11, kwiecień 2017 12:29


  

    31 marca 2017r. na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbył się finał VI edycji konkursu "Od licealisty do finansisty", organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Finansistów UMCS . Nie mogło zabraknąć tam przedstawicieli naszej szkoły, drużyny uczennic z klasy IIB w składzie: Izabela Podkowiak, Paulina Łuszczak i Agata Białek, które pod opieką Pani Ewy Domańskiej brały udział w konkursowych zmaganiach.
    Nasze Liceum znalazło się wśród 10 szkół zakwalifikowanych do finału konkursu, mającego na celu popularyzowanie wiedzy o finansach, zachęcanie uczniów do interesowania się najświeższymi nowinkami z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości oraz do kształcenia się właśnie w tym kierunku.

 

      Finał rozpoczął się uroczystym powitaniem drużyn, opiekunów i kibiców przez dr Małgorzatę Kamieniecką, która przedstawiła również skład jury - dr Annę Korzeniowską oraz dr Roberta Zajkowskiego. Następnie przystąpiliśmy do zawodów składających się z trzech etapów. W pierwszym etapie, każdemu z uczniów zostały zadane po 3 pytania, na które musiał odpowiedzieć "prawda" lub "fałsz". Po każdej poprawnej odpowiedzi, 1 punkt zostawał dodawany do wspólnej puli zespołu. Drugi etap wyglądał podobnie, jednak brało w nim udział już tylko 6 drużyn, którym udało się zdobyć najwyższą liczbę punktów w konkurencji pierwszej. Następnie wyłonione zostały 3 drużyny, w tym nasza, które zakwalifikowały się do ścisłego  finału. Potem nastąpiła krótka przerwa, podczas której przedstawiciel Narodowego Banku Polskiego, Pan Marek Momot przeprowadził bardzo interesujący wykład na temat bezpieczeństwa nastolatków w sferze młodzieżowych finansów.
 W finale, drużyny musiały rozwiązać test szeroko pojętej wiedzy o finansach. Nasza drużyna zakończyła zmagania na trzecim miejscu, z czego jesteśmy bardzo zadowolone, biorąc pod uwagę zakres informacji, z jakim musiałyśmy się zmierzyć.

    Na uroczystości wręczania nagród, obecnością zaszczycił nas także Pan Tomasz Czekoński - wicedyrektor lubelskiego oddziału NBP. Nasza drużyna otrzymała Power Banki wraz z drobnymi upominkami.

    Uczestnictwo w tym konkursie  było  jednym z doświadczeń, które na pewno zaowocuje w przyszłości. Zdobyta wiedza niewątpliwie przyda nam się w życiu.

                                          Agata Białek, Paulina Łuszczak i Izabela Podkowiak

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie