Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Lekcja patriotyzmu

Opublikowano: środa, 05, kwiecień 2017 12:17


    30 marca 2017 r. wychowankowie naszego Internatu uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii. W  tym dniu w Krasnostawskim Domu Kultury odbyła się krasnostawska premiera filmu pt. „Wszystko dla Polski. Powstanie Zamojskie 1942-1944”. Film przybliża widzom tragiczne losy polskiej ludności zamieszkującej Zamojszczyznę w czasie II wojny światowej, prezentuje zgromadzone informacje o niemieckich akcjach wysiedleńczych i pacyfikacyjnych na tym terenie.

Film akcentuje też bohaterską walkę zbrojną oddziałów Armii Krajowej i Batalionów      Chłopskich w obronie ludności cywilnej oraz na rzecz wywalczenia niepodległości.
    Po seansie odbyło się spotkanie, podczas którego młodzież została zachęcona do udziału w konkursie historycznym pod nazwą „Historia mojej małej Ojczyzny. Wspomnienia o żołnierzach SZP-ZWZ-AK Inspektoratu Zamość  oraz ich powojenne losy”.

                                                                                                                                                                                     Młodzieżowa Rada Internatu

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie